Strona główna Sport Moto Sukces grupy Świdnica Rally na Tarmac Masters!

Sukces grupy Świdnica Rally na Tarmac Masters! [FOTO]

0

Opadł już kurz po I eliminacji Tarmac Masters. Organizatorzy zwinęli taśmy, kibice przeglądają zrobione zdjęcia, a zawodnicy? Zawodnicy planują już kolejny start. Przyszedł czas na podsumowanie występu naszych lokalnych kierowców – grupy Świdnica Rally wspieranej przez portal Swidnica24.pl!

Jak można opisać w kilku słowach to, co w ostatni weekend miało miejsce na odcinkach wokół Świdnicy? Pozwolę sobie na stwierdzenie, że był to najlepszy i zrobiony z największą „pompą” rajd dla amatorów w jakim miałem możliwość uczestniczenia. Jako autorowi tego artykułu dane jest spoglądać z dwóch perspektyw na ostatnią imprezę. Z jednej strony mogę ocenić zakończony rajd okiem kibica, dziennikarza, a z racji tego, że jestem również czynnym zawodnikiem, mogę pokusić się o kilka zdań z innej perspektywy.

Standardów jakie pojawiły się na ostatnim rajdzie nie powstydziliby się organizatorzy eliminacji do Mistrzostw Polski. Oficjalny start miał miejsce spod świdnickiej galerii w piątek wieczorem. Rampa dla zawodników rodem z WRC, oprawa świetlna, obecność fotoreporterów i przede wszystkim wielu kibiców wprowadziło wszystkich w rajdowy klimat, który zawodnicy mieli przekuć na emocje i adrenalinę w dniu następnym.

Kegger Tarmac Masters to impreza, która składała się z dwóch rajdów. Mistrzostw Okręgu zaliczanych do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska i SKJS (Amatorskie Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska). Nas bardziej interesował ten drugi, ponieważ tu rywalizowało kilkunastu zawodników Świdnica Rally.

W klasyfikacji generalnej duży sukces odniosła nasza załoga Maciek Wiatrak i Jarosław Wiatrak z teamu WRT. Przez cały rajd ich Subaru Impreza RA podróżowała równym i szybkim tempem. Ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu w „generalce” i klasie SK5. Na mecie Jarek Wiatrak pokusił się o kilka słów: „Pierwsze miejsce ostatnio jest zajęte, ale mamy nadzieje, że Alek Terlecki nie wykupił abonamentu na cały rok z góry. Dzięki wielkie wszystkim organizatorom, obsłudze i kibicom”

Wyniki klasa SK5

 1. Terlecki / Załużny 0:20:38.70
 2. Wiatrak / Wiatrak 0:21:31.00
 3. Czerniawski / Kulikowski 0:22:10.00

Klasa SK4 była najmocniej obsadzona w całym rajdzie. Tu rywalizowały dwie nasze załogi. W BMW E36 Embra Rally Team mogliśmy zobaczyć Pawła Włodkowskiego z Andrzejem Grochowskim, a w klasyku polskiej motoryzacji – Fiacie 125p jechało rodzeństwo Adam i Ada Tomaszewscy. Włodkowski po gruntownym remoncie silnika w BMW przez pierwsze kilka odcinków jechał dość asekuracyjnie, ale na drugiej pętli przyspieszył tempo notując bardzo dobre czasy. Tomaszewski, po problemach z układem chłodzenia na pierwszej pętli pojawił się na starcie drugiego etapu z bardzo dużym spóźnieniem. Organizatorzy postanowili wypuścić naszą załogę na trasę, jednak nie ujmować jej w końcowej klasyfikacji.

Wyniki klasa SK4

 1. Słupski / Siemienkiewicz 0:22:40.20
 2. Koziarski / Dziki 0:22:45.70
 3. Lachtera / Gawin 0:22:47.80

 1. Włodkowski / Grochowski 0:24:52.40

DNS. Tomaszewski / Tomaszewska

W klasie SK3 mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Michał Marczewski zasiadł na prawym fotelu u Mateusza Sznajderskiego w Peugeocie 206. Niestety awaria wyeliminowała ich z rywalizacji. Marczewskiego będzie można zobaczyć w zbliżającym się 45. Rajdzie Świdnickim – Krause w klasie HR4.

Czterech kierowców Świdnica Rally walczyło w klasie SK2. Tutaj warto nadmienić, że wielką niespodzianką okazał się start Wojtka Chuchały – wielokrotnego mistrza Polski i ubiegłorocznego mistrza Europy. Chuchała zasiadł tym razem na fotelu pilota u startującego w Suzuki Swift Ilczuka.

Wracając do rywalizacji w klasie. O podium otarł się Piotr Satała z Turbomaster Rally Team. Na odcinkach pokazał bardzo agresywną jazdę, jednak kary jakie doliczono temu zawodnikowi nie pozwoliły zająć miejsca na podium. Po awarii musiał wycofać się inny nasz zawodnik – Piotr Gładysz jadący w Suzuki Swift Gti. Piąte miejsce zajęła załoga spod znaku Millers Olils – Patryk Jarzyna i Kinga Dziadkowiec-Michoń. Problemy z samochodem Jarzyny pojawiły się już przed startem. Szybko usunięta awaria dała możliwość pojawienia się na odcinkach. W trakcie rajdu pech ponownie dosięgnął naszego kierowcę i przez cały odcinek Burkatów jechał z awarią: „Niestety na OS4 zaraz po starcie odcinka Burkatów wyskoczył nam przewód od świec i jechaliśmy cały odcinek na 3 cylindrach, co przyniosło stratę 50 sek.”. Dziewiąte miejsce zajął Sławomir Pasternak, który po dłuższej przerwie pojawił się na odcinkach specjalnych.

Wyniki klasa SK2

 1. Szyszkowski / Sroka 0:23:59.50
 2. Ilczuk / Chuchała 0:24:20.70
 3. Witkowski / Leśnik 0:24:40.90
 4. Satała / Kopaczewski 0:24:52.90 0:40

5. Jarzyna / Dziadkowiec-Michoń 0:25:23.20

 1. Pasternak / Żelazko 0:26:23.80

Duży sukces grupy Świdnica Rally to klasa SK1. Trzech zawodników naszej grupy zajęło wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył niepokonany jeszcze w tym sezonie Grzegorz Trzeciak w Daewoo Tico. Drugie miejsce zajął Krzysztof Trybus pilotowany przez Daniela Trybusa. Zawodnicy Power ECU Rally Team po przenosinach do klasy pierwszej notują coraz lepsze rezultaty. Na mecie Krzysztof Trybus podsumował rajd: „Rajd po prostu genialny! Perfekcyjna organizacja, rozmach, odcinki specjalne, wszystko to, za co kochamy ten sport. Od pierwszego odcinka specjalnego podróżowaliśmy bardzo dobrym, równym tempem, unikaliśmy większych błędów, dzięki czemu na mecie stanęliśmy na rewelacyjnym 2. miejscu„.

Trzecie miejsce zajął Paweł Lerch pilotowany przez Anne Pękalę. Po początkowym pechu i wylądowaniu w rowie załoga dzięki pomocy kibiców wróciła n trasę, zajmując ostatecznie trzecie miejsce: „Jakby ktoś nam zaproponował trzecie miejsce przed rajdem brałbym je w ciemno, dla nas wygraniem było dojechanie do mety.”

Wyniki klasa SK1

 1. Trzeciak / Szel 0:26:01.00
 2. Trybus / Trybus 0:26:31.30
 3. Lerch / Pękala 0:27:48.20

Na trasach Kegger Tarmac Masters mogliśmy jeszcze zobaczyć dwóch innych zawodników Świdnica Rally. Leszek Bernacki pilotowany przez Damiana Rymszę zajął trzecie miejsce w klasie „Gość” Bardzo szybka i solidna jazda zaowocowała tym doskonałym wynikiem

Wyniki klasa „Gość”

 1. Żarnowski / Chorąży 0:21:06.30
 2. Michalczuk / Parzóch 0:22:42.60 0:10
 3. Bernacki / Rymsza 0:23:25.00

Należy wspomnieć również o przygotowującym się do 45 rajdu Świdnickiego KRAUSE Marcinie Pietrzyku. Podczas Tarmac Masters pełnił rolę auta funkcyjnego z numerem 0, a przejazd jego Hondy Civic poprzedzał rozpoczęcie rywalizacji w rajdzie.

Partnerem medialnym Grupy Świdnica Rally jest portal Swidnica24.pl

O rajdzie pisaliśmy też tutaj:

Rajdowcy przywitali się z kibicami. Wystartował Kegger Tarmac Masters! [FOTO]

Wielkie emocje na trasie Kegger Tarmac Masters! [FOTO]

 

/Grzegorz Klimowski/

/FOTO: Roman Podfigórny – Podfigor Foto, Kuba Kaczyński, Mariusz Szczepaniak, Łukasz Żbik, Paweł Puchalski/

Poprzedni artykułPrzekazanie flagi TWG w SP 105
Następny artykułGarść poezji, szczypta muzyki i magia teatru [FOTO]