Strona główna Sport Inne Przekazanie flagi TWG w SP 105

Przekazanie flagi TWG w SP 105

0

W murach Szkoły Podstawowej nr 105 nastąpiło we wtorek, 11 kwietnia uroczyste przekazanie flagi The World Games. W centralnym punkcie programu delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy przekazała flagę TWG przedstawicielom „105-tki”. Umieszczona na honorowym miejscu flaga będzie gościła teraz w placówce przez najbliższe dwa tygodnie.

Część artystyczną eventu rozpoczęła uczennica klasy V C, Małgorzata Stanisławska, piosenką pod tytułem „Sportowe marzenia’”. Po niej mali sportowcy z klas 0-I z wielką werwą przeciągali linę. Następnie w przepięknym układzie gimnastycznym zaprezentowały się Anna Kulig wraz z koleżanką Hanną Czoch. Występy gospodarzy zostały zakończone pokazem judoków z otwartej w tym roku w szkole klasy sportowej o profilu judo.
Uroczystość uświetnił występ podopiecznych ze Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz Młodzieżowego Ośrodka Kultury w Świdnicy. Młodzi artyści, przygotowywani pod czujnym okiem Anny Trzeciak zaprezentowali się w ciekawych i efektownych tańcach współczesnych, z piłką oraz układzie mażoretek.

Oprawę artystyczną uroczystości tworzył motyw starożytnej greckiej olimpiady z Zeusem w złotym rydwanie, Hermesem na rolkach i artystycznymi rzeźbami „oplecionymi’” bluszczem. Po części oficjalnej pięcioosobowe zespoły z poszczególnych klas IV-VI miały możliwość spróbowania swych sił w takich nieolimpijskich dyscyplinach jak: unihokej, kręgle, bulle czy przeciąganie liny. Flaga The World Games będzie gościła w naszej SP 105 do 25 kwietnia. Tego dnia zostanie przekazana Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy.

Poprzedni artykułWykazali się wiedzą o turystyce Dolnego Śląska [FOTO]
Następny artykułSukces grupy Świdnica Rally na Tarmac Masters! [FOTO]