Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Podwójne skarby gminy Świdnica

Podwójne skarby gminy Świdnica [FOTO]

0

Grzegorz i Anna Budzyńscy z Witoszowa Dolnego wraz ze swoimi synami: Filipem i Kacprem, Małgorzata i Bartosz Dyrda ze Słotwiny wraz ze swoimi synami: Borysemi i Jakubem oraz Dorota Kruźlak z Lutomi Górnej wraz ze swoją córką Antoniną  otrzymały z rąk wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek pakiety powitalne w ramach akcji „Największy Skarb Gminy to Ty”.

– Rodzice wraz ze swoimi pociechami odpowiedzieli na zaproszenie wójt gminy i w piątkowy poranek złożyli wizytę w Urzędzie Gminy. Ogromnie się cieszę, że mogę państwu osobiście złożyć gratulacje z okazji urodzin waszych dzieci. W dobie realizacji wielu inwestycji, bardzo często nie dostrzegamy, że są one  największym skarbem każdej rodziny i źródłem nieustającej miłości. Życzę, aby wasze pociechy dorastały w zdrowiu i  radości ze spędzonego każdego dnia z wami – podkreślała wójt Teresa Mazurek.

Rok 2016 możemy śmiało uznać za bardzo dobry dla gminy pod względem liczby urodzeń. W gminie Świdnica na świat przyszły 174 noworodki: 88 chłopców i 86 dziewczynek. Najczęściej wybieranym imieniem żeńskim była: Emilia i Hanna, a męskim Franciszek i Piotr. Najwięcej dzieci w 2016 r. urodziło się w Pszennie (25), następnie w Witoszowie Dolnym (17), Komorowie (14) oraz w Grodziszczu (13).

Przypomnijmy: 1 kwietnia 2016 r. w całej Polsce ruszył rządowy Program „Rodzina 500+”. Gmina Świdnica miała coś jeszcze. Akcję powitania najmłodszych mieszkańców gminy Świdnica miłym podarunkiem i listem gratulacyjnym pod nazwą NAJWIĘKSZY SKARB GMINY TO TY! Każde dziecko  urodzone od 2016 r. i zameldowane w gminie Świdnica otrzymuje od wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek list gratulacyjny i pakiet powitalny.

/Janusz Waligóra, UG Świdnica/