Strona główna Sport Piłka nożna Pięć goli w meczu AKS-u

Pięć goli w meczu AKS-u

0

Po trzy punkty w meczu wyjazdowym sięgnęli piłkarze czwartoligowego AKS-u Strzegom. Zespół Jarosława Krzyżanowskiego po dwóch golach Mateusza Alwina i trafieniu Michała Skrypaka wygrał na wyjeździe z Nysą Zgorzelec 3:2.

To drugie z rzędu zwycięstwo strzegomian, którzy przed tygodniem w takim samym stosunku zapewnili sobie triumf nad GKS Wartą Bolesławiecką. Komplet punktów uzyskany w Zgorzelcu dał nam awans na czwartą pozycję w tabeli grupy zachodniej IV ligi.

To był trudny mecz. Gospodarze grali bardzo siłowo, agresywnie i wywierali na nas dużą presję. Graliśmy na trudnym boisku, ale na szczęście udało się wygrać w Zgorzelcu. Ubiegłotygodniowe zwycięstwo dodało nam pewności siebie i tak jak mówiłem wcześniej – było punktem zwrotnym w tej rundzie. Mamy powody do zadowolenia – stwierdził trener Jarosław Krzyżanowski.

AKS w Wielką Sobotę (15 kwietnia) zagra na własnym obiekcie ze Stalą Chocianów, z którą zremisował w rundzie jesiennej 1:1. Początek meczu zaplanowano na godz. 15.00.

Nysa Zgorzelec – AKS Granit Strzegom S. A 2:3 (1:2)

AKS: Kretkowski, Durajczyk, Krupnik, Gołąbek, Skrypak, Serweciński (D. Krzyżanowski), Domaradzki, Sobczak, Alwin, A. Wasilewski, M. Wasilewski (Szerszeń)