Strona główna 0_Slider Niebezpieczny slalom na ul. Westerplatte

Niebezpieczny slalom na ul. Westerplatte [FOTO]

14

Dużą czujnością muszą wykazywać się kierowcy na ul. Westerplatte w Świdnicy. Trwa łatanie dziur. – Dlaczego tak długo i dlaczego nikt nie kieruje ruchem? Cud, że jeszcze nie było tam wypadku – alarmują Czytelnicy.

Nie mam nic przeciwko naprawianiu jezdni, ale to jest jakiś żart, żeby kilka łat nakładać przez cztery dni! – denerwuje się jeden z Czytelników. Cząstkowa naprawa objęła jedną z najruchliwszych ulic w mieście i dotyczy odcinka od ulicy Zygmuntowskiej do ronda. – Drogowcy zajmują często cały pas jezdni, ale nikt nie zatroszczył się, by pokierować ruchem. W niektórych miejscach kompletnie nie było widać nadjeżdżających z naprzeciwka pojazdów – dodaje czytelnik i pyta, czy tak prostych prac nie można było wykonać w jedną noc?

Pytania zadaliśmy rzeczniczce Urzędu Miejskiego. Czekamy na odpowiedź. Do tematu wrócimy.

Aktualizacja: Magdalena Dzwonkowska informuje: Prace realizowane na ul. Westerplatte to naprawy zaniżonych lub uszkodzonych urządzeń należących do ŚPWiK. Ze względu na warunki pogodowe, czyli długotrwałe opady deszczu nie było możliwości, zaraz po regulacji urządzeń, na  zaasfaltowanie ulicy. Wczoraj prace te zostały wykonane. Sterowanie ruchem w takich przypadkach nie jest wymagane, gdyż były to krótkie zwężenia jezdni, do jednego pasa ruchu.   

Odpowiedzi na pytanie dlaczego tak długo trwały prace, nie otrzymaliśmy.

/red./

Poprzedni artykułZima wróciła [FOTO]
Następny artykułPływanie po zalewie od 1 maja. Będą opłaty