Strona główna Wydarzenia Świdnica Najmłodsi świdniczanie biorą się za porządki

Najmłodsi świdniczanie biorą się za porządki

0

Światowy Dzień Ziemi – to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Świdnica również przyłącza się aktywnie do tych obchodów – informuje UM w Świdnicy.

Zdjęcie archiwalne

W piątek, 21 kwietnia dzieci i młodzież ze świdnickich przedszkoli i szkół podstawowych będą brały udział w akcji na rzecz środowiska naturalnego i uporządkują tereny wokół swoich szkół. Natomiast w poniedziałek, 24 kwietnia młodzież z Gimnazjum nr 1 posprząta ul. Prądzyńskiego (pas zieleni biegnący wzdłuż ogrodzenia Rodzinnych Ogrodów Działkowych), z Gimnazjum nr 2 – Park Harcerski, z Gimnazjum nr 3 – ul. Parkową (byłe boisko i tereny przyległe do Rodzinnych Ogrodów Działkowych) oraz przejście w rejonie ulic Hetmańska – Saperów – Sienna, a z Gimnazjum nr 4 – tereny pomiędzy ulicami Sportową i Bokserską.

Urząd Miejski wszystkim organizatorom udostępni worki oraz rękawice ochronne, a na zakończenie akcji sprzątania zapewni odbiór zebranych nieczystości.

/opr. red./

Poprzedni artykułŚwidniccy sędziowie włączają się do symbolicznego protestu
Następny artykułSuper okazja dla fanów horroru [ROZSTRZYGNIĘCIE]