Strona główna Wydarzenia Motoryzacyjne cacka w Polsce

Motoryzacyjne cacka w Polsce [FOTO]

3

Poznań Motor Show 2017 to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie, które gości ponad 150 wystawców. Fani motoryzacji mogli podziwiać przygotowane dla nich atrakcje od 6 do 9 kwietnia.

Dla odwiedzających targi w Poznaniu na miejscu czekało kilka hal wypełnionych po brzegi samochodami wraz z różnymi stoiskami z dziedzin motoryzacyjnych. Frekwencja już pierwszego dnia przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Tłumy przyciągnęły liczne premiery modeli samochodów znanych marek, np. Volkswagen Arteon, nowy Golf R czy KIA Stinger. Można było również obejrzeć stoisko z supersamochodem konstruowanym przez polską firmę Arrinera Automotive – Arrinera Hussarya.

Nie zabrakło też wizji samochodów przyszłości – Mercedes-Benz IAA (Inteligentny Aerodynamicznie Automobil Concept) to czterodrzwiowe coupe stworzone wyłącznie na pokaz, które bardzo rzadko można zobaczyć na własne oczy. Premiery nowych modeli wiodących marek samochodowych obrazują wyraźnie kierunek, w jakim zmierzają projektanci.

Warto dodać, że Poznań Motor Show to nie tylko samochody, można było podziwiać również motocykle, skutery, ciężarówki czy nawet rodzinne campery. Jak szacują organizatorzy, poznańskie targi odwiedziło 135 tysięcy gości.

Tekst i zdjęcia Przemysław Skawiński /praktyka studencka/