Strona główna Wydarzenia Marcinowice Młodzi animatorzy ruszają w teren

Młodzi animatorzy ruszają w teren

0

„Aktywnie włączać się w życie lokalnej społeczności” – taki cel przyświeca powstaniu Gminnej Grupy Animatorów, która od maja rozpoczyna swoją działalność w gminie Marcinowice.
Gminna Grupa Animatorów to pomysł Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. Instytucja w marcu tego roku zorganizowała dla aktywnych, energicznych i chętnych do działania młodych osób szkolenie, podczas którego uczestnicy poznali sposoby animowania czasu wolnego podczas imprez dla dzieci i młodzieży.

Już w maju młodzi animatorzy sprawdzą swoje umiejętności w trakcie kilkunastu letnich przedsięwzięć organizowanych przez gminę Marcinowice. Młodzież organizuje podczas imprez „Rodzinne Strefy Zabaw”, na których nie zabraknie malowania twarzy, puszczania ogromnych baniek mydlanych, modelowania balonów, gier i zabaw z wykorzystaniem sprzętu animacyjnego.

Ważne jest, aby młodzież odpowiedzialnie uczyła się pracy, dlatego członkowie Grupy Animatorów za swoją pracę podczas imprez otrzymają od Gminnego Ośrodka Kultury odpowiednie wynagrodzenie.

Już w maju młodych animatorów będzie można spotkać podczas Dnia Strażaka w Marcinowicach (3 maja), Targu Ziemi w Kraskowie (7 maja) i Rodzinnym Pikniku w Strzelcach ( 27 maja). Pełen wykaz imprez planowanych w gminie Marcinowice znajduje się na stronie www.gok.marcinowice.pl.

Działania finansowane są ze środków Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

/Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach/