Strona główna Sport Siatkówka Mini-siatkarze „szóstki” mistrzami Świdnicy

Mini-siatkarze „szóstki” mistrzami Świdnicy

0

Najmłodsi siatkarze wystartowali w zawodach mini-siatkówki dwójek klas czwartych szkół podstawowych. Zwycięska drużyna z SP 6 w trzech meczach straciła tylko jednego seta w spotkaniu z „ósemką”. Do turnieju w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017” zgłosiły się cztery reprezentacje świdnickich podstawówek.

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Zasadą imprezy jest gra w pierwszym secie pierwszą dwójką zawodników z jednym rezerwowym, w drugim secie gra drugi skład. O bardzo wyrównanym poziomie zawodów świadczył fakt wielu meczów z tie-breakami oraz fakt, że o dalszych miejscach na podium zadecydowały dopiero tzw. małe punkty. Trzy zespoły po rozegraniu wszystkich spotkań miały tyle samo punktów jak i taką samą różnicę setów. Ostatecznie lepszą różnicą małych punktów mogła się poszczycić drużyna z SP 1. Na trzecim stopniu stanęli siatkarze z SP 8, poza podium znaleźli się gospodarze – chłopcy z SP 1.

Dwójki siatkarskie to jedyna dyscyplina współzawodnictwa, która kończy się na poziomie miejsko-gminnym więc zawodników „szóstki” można nazywać mistrzami Świdnicy. Na zakończenie organizator turnieju – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla zespołów pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Fabian Pawlak (SP 1), Filip Dadas (SP 4), Piotr Widła (SP 6), Wiktor Chrząstowski (SP 8). Drużyny walczyły oczywiście o kolejne punkty do świdnickiego sportowego współzawodnictwa. W kategorii chłopców SP 6 odskoczyła rywalom na bezpieczną odległość i wygląda na to, że w tym roku wygra sportową rywalizację. Walka o dalsze miejsca na podium toczyć się będzie do ostatnich zawodów.

Końcowa klasyfikacja:
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 4 – 8 pkt
3. SP 8 – 7 pkt
4. SP 1 – 6 pkt