Strona główna Kultura Futurystyczna wizja Świdnicy

Futurystyczna wizja Świdnicy [WYSTAWA]

0

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by się stało gdyby Wrocław rozrósł się aż po Świdnicę? Taką futurystyczną wizję odsłonią w swojej interaktywnej wystawie artyści – Agata Elsner i Marek Straszak. Wernisaż oraz ekspozycja projektu Miasto Nowy Twór odbędzie się jutro o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.
Organizatorem projektu „Miasto Nowy Twór” jest Fundacja Inicjatywa B. Partnerem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy.

Przedsięwzięcie jest artystyczną mapą „nowego miasta”, organizmu złożonego z wielu tkanek miejskich. Ma formę abstrakcyjnej instalacji interaktywnej, autorstwa Marka Straszaka oraz Agaty Elsner. Użytkownik poprzez dotyk wpływa na stopień ilości przeszczepionych komórek miejskich oraz na stan zaawansowania mutacji miast. Każdy będzie miał szansę stworzyć autorskie „Miasto Nowy Twór”, a następnie wydrukować je w formie pocztówki z własną, wykreowaną mapą.
Program wydarzenia:

Data: 19 kwiecień 2017 – Otwarcie wernisażu – 17:00
Data: 20 kwiecień 2017 – Ekspozycja – 10:00-18:00
Data: 21 kwiecień 2017 – Ekspozycja – 10:00-18:00
Wstęp bezpłatny

Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Świdnica! Podziękowania dla firmy MOOV za wsparcie techniczne (www.moov.pl).

Agata Elsner – aktorka, performerka, dietetyczka, twórczyni wielu przedsięwzięć z zakresu świata sztuki i kulinariów. Od 12 lat silnie związana z poznańskim środowiskiem teatrów alternatywnych (Teatr Ósmego Dnia, Teatr Biuro Podróży). Obecnie współtworzy Grupę Circus Ferus. Wielokrotna stypendystka MKiDN.

Marek Straszak – studiował Sztukę i Media na Uniwersytecie Sztuki (UdK) w Berlinie (DE) oraz Fotografię i Multimedia na wrocławskiej ASP. Freelancer, artysta nowych mediów, działa na polu motiongraphics, interaktywnych audiowizualnych instalacji oraz rzeźb kinetycznych. Współpracuje z teatrami, domami mediowymi, muzeami oraz instytucjami kultury.

/Fundacja Inicjatywa B./