Strona główna Sport Piłka ręczna Juniorzy młodsi ŚKPR-u w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

Juniorzy młodsi ŚKPR-u w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

0

Bardzo dobrze spisała się prowadzona przez trenerów Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka drużyna ŚKPR-u Świdnica. Szare Wilki zajęły pierwsze miejsce podczas turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych rozegranego w Zabrzu. 

Turniej odbywał się w dniach 22-24 kwietnia, a oprócz ŚKPR-u Świdnica w rywalizacji udział wzięli także gospodarze – Pogoń 1945 Zabrze, Olimpia Biała Podlaska i Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Szare Wilki w pierwszych dwóch dniach odniosły dwie wygrane – z Pogonią oraz Olimpią i przed ostatnią serią spotkań byli pewni pierwszego miejsca w turnieju oraz awansu do kolejnej rundy krajowego czempionatu. W ostatnim występie ulegliśmy ekipie z Dąbrowy Białostockiej, która tym występem pożegnała się z mistrzostwami. O drugie miejsce premiowane awansem, w bezpośredniej konfrontacji zmierzą się Pogoń Zabrze i Olimpia Biała Podlaska.

Pogoń 1945 Zabrze – ŚKPR Świdnica 19:24 (8:13)

ŚKPR: Matlęga – Kulon 6, Chmiel 4, Kopyciak 3, Starosta 3, Borowski 3, Paleń 2, Etel 1, Zaremba, Wieczaorek, Lepka

ŚKPR Świdnica – Olimpia Biała Podlaska 28:21 (15:13)

ŚKPR: Matlęga, Wiszniowski – Paleń 7, Kulon 4, Zaremba 4, Wieczorek 4, Starosta 4, Pęczar 2, Kozak 1, Kopyciak 1, Borowski 1, Piertzak, Etel, Schwartz, Ingram, Starowicz

ŚKPR Świdnica – Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 25:28 (11:14)