Strona główna 0_Slider Jest śledztwo w sprawie nieudzielenia pomocy podczas komorniczej egzekucji

Jest śledztwo w sprawie nieudzielenia pomocy podczas komorniczej egzekucji

4

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy sprawdzi, czy podczas wczorajszej egzekucji komorniczej w mieszkaniu na Osiedlu Młodych w Świdnicy pomoc kobiecie, która targnęła się na swoje życie nie została udzielona zbyt późno. Jak informuje prokurator Marek Rusin, śledztwo zostało wszczęte z urzędu m.in. po doniesieniach medialnych. Sprawę chce wyjaśniać także Izba Komornicza.

Swidnica24.pl już wczoraj informowała o wydarzeniu, do którego doszło na osiedlu. Po przybyciu do mieszkania, gdzie miała zostać przeprowadzona egzekucja komornicza, w środku komorniczka i asesor zastali kobietę, która targnęła się na swoje życie. Z informacji, które pozyskaliśmy od dyrektorki Pogotowia Ratunkowego wynika, że komorniczka i asesor weszli pierwsi, ale wycofali się na zewnątrz. Kobietę ze sznura mieli odciąć pracownicy firmy transportowej, która przyjechała po meble. – Pomoc na pewno została udzielona, jednak chcemy wyjaśnić, czy nie nazbyt późno – mówi prokurator Rusin. Postępowanie obejmuje także wątek ewentualnego przekroczenia uprawnień przez komornika.

Jak dowiedział się w Izbie Komorniczej we Wrocławiu reporter RMF FM, wierzycielem w  sprawie długów 48-letniej mieszkanki Świdnicy jest między innymi miasto. Egzekucja prowadzona była od 2006 roku. Komornik miał pojawić się w mieszkaniu już pod koniec marca, egzekucję na prośbę mieszkanki Świdnicy opóźniono jednak o kilka dni.

Wczoraj w egzekucji brało udział około 10 osób. Izba Komornicza przeprowadzi kontrolę postępowania komorniczego.

– To jest dobra, spokojna kobieta, niepijąca – mówi pani Jadwiga, sąsiadka 48-latki. – Ma męża, troje dzieci. Nigdy nie było tam awantur. Nie miałam pojęcia, że rodzina miała jakieś długi. 

Dyrektor Miejskiego zarządu Nieruchomości nie udziela żadnych informacji w sprawie zadłużenia kobiety i odsyła do rzecznika prasowego miasta. Z Magdaleną Dzwonkowską, rzeczniczką UM, od rana nie można się skontaktować.

Jak informuje prokurator Marek Rusin, kobieta żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

/asz/