Strona główna 0_Slider Gimnazjaliści rozpoczęli maraton egzaminów

Gimnazjaliści rozpoczęli maraton egzaminów [FOTO]

0

Ponad 400 uczniów świdnickich gimnazjów rozpoczęło trzydniowy maraton egzaminów. Dziś młodzież mierzy się z przedmiotami humanistycznymi – historią, wiedzą o społeczeństwie i językiem polskim.
379 uczniów klas III państwowych gimnazjów, a także 54 – z niepublicznych placówek oświatowych ze Świdnicy powinno rozpocząć dziś trzydniowy maraton egzaminów. O godz. 9.00 gimnazjaliści przystąpili do pisania „małej matury” z historii i wiedzy o społeczeństwie. O godz. 11.00 młodzież sprawdzi swoją wiedzę z języka polskiego.

Mam pozytywne nastawienie i myślę, że będzie dobrze – mówi Kamil Brzozowski, uczący się w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy. Egzamin sprawdzi zdobytą wiedzę, ale jak zapewniają uczniowie, przez te trzy lata spędzone w Gimnazjum nr 2, pilnie się uczyli. – Czuję się pewnie w matematyce i myślę, że nie sprawi mi większych problemów. Najtrudniejsza wydaje mi się historia – stwierdza Zuzanna Antoniak, uczennica Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. – Poza historią do egzaminu przystępuję na luzie. Najlepiej opanowaną mam matematykę – potwierdza słowa koleżanki gimnazjalistka Weronika Sidor.

Z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy do egzaminu przystępuje 95 uczniów. – Młodzież przygotowuje się przez cały okres nauki w gimnazjum. Jest to wiedza, którą uzyskali w szkole podstawowej, a w gimnazjum była ona uzupełniana i poszerzana. Dodatkowo uczniowie mieli także fakultety i popołudniowe zajęcia – mówi dyrektor Gimnazjum nr 2 w Świdnicy Alicja Matysik. To jeden z ważniejszy testów w życiu młodzieży. – Nieprzystąpienie do egzaminu skutkuje powtarzaniem klasy III – dodaje.

Jutro kolejne egzaminy, tym razem związane częścią matematyczno-przyrodniczą, a w piątek, 21 kwietnia, przyjdzie czas na sprawdzenie wiedzy i umiejętności językowych. Wyniki gimnazjaliści poznają 16 czerwca. Dla uczniów, którzy z ważnych przyczyn nie będą mogli przystąpić do egzaminu w kwietniu, CKE wyznaczyła dodatkowy termin na od 1 do 5 czerwca 2017.

Tekst i zdjęcia: AN