Strona główna 0_Slider Zawaliła się ściana kamienicy

Zawaliła się ściana kamienicy

31

Około 19.20 straż pożarna została zawiadomiona o zawaleniu części ściany kamienicy przy ulicy Kotlarskiej 14 w Świdnicy. Konieczna była ewakuacja.

Jak informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy, w budynku jest 8 mieszkań, siedem było zamieszkałych. W sumie ewakuowano 8 osób. Jaki jest stan obiektu i czy nie grozi dalszym osunięciem, ustala na miejscu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Teren zabezpieczają strażacy i policjanci.

Na miejsce zostały wezwane służby miejskie, w tym przedstawiciele Urzędu Miejskiego I MOPS-u. – Kamienica nie należy do miasta, ale nie zostawimy mieszkańców bez pomocy. Dwie rodziny skorzystają ze schronienia u bliskich, jedna pani najprawdopodobniej zostanie zawieziona do Schroniska Młodzieżowego przy ul. Kanonierskiej. Gdyby pozostali zmienili zdanie, mamy i dla nich miejsce – deklaruje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy.

Aktualizacja: Akcja zakończyła się po 21.00. Inspektor nadzoru budowlanego nakazał zaplombowanie dwóch mieszkań. Jedno to pustostan, w drugim nie było lokatora. Wszystkie wcześniej ewakuowane osoby mogły wrócić do domu. W poniedziałek zapadnie decyzja, jakie prace należy wykonać, by naprawić szkodę i zabezpieczyć obiekt przed dalszą degradacją.

Za zdjęcia dziękujemy Czytelnikowi.

Zdjęcia Anna Pawłowska: