Strona główna Kultura Zachwycili jury swoimi pieśniami

Zachwycili jury swoimi pieśniami[FOTO]

0

Młodzież i dzieci z powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego zaśpiewała w teatrze miejskim w Świdnicy znane utwory patriotyczne i żołnierskie. Jury, spośród 26 solistów i 17 zespołów zgłoszonych do regionalnego etapu XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, postanowiło przyznać siedem nagród i pięć nominacji.
Organizatorami konkursu byli Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy oraz Świdnicki Ośrodek Kultury. W tym roku zgłosiło się do niego aż 26 solistów oraz 17 zespołów z powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego. Znane utwory patriotyczne i żołnierskie młodzież i dzieci zaśpiewali 13 marca w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Tegorocznych wykonawców oceniali – przewodnicząca jury Małgorzata Sandecka, dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, muzyk i kompozytor Tadeusz Szarwaryn, dyrektor MDK w Bolesławcu Marek Łętowski oraz świdnicki poeta i nauczyciel Tomasz Hrynacz. Po burzliwych obradach jury postanowiła przyznać siedem nominacji do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 8 kwietnia we Wrocławiu.

Na wojewódzkiej scenie wystąpią – Julia Kirklewska z I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, Kamila Paździorek z Technikum Ortopedycznego w Świdnicy, Marta Kurzeja z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Natalia Stankiewicz z Młodzieżowego Domu Kultury „Bartek” w Świdnicy, Zespół Wokalny z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, Zespół Wokalny z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy oraz Zespół „La Chanson” z MDK Świdnica.

Oprócz nominacji, jury wręczyło także pięć wyróżnień. Otrzymali je – Oliwia Walicka z Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach, Julia Czyż z Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy, Ida Szebla z Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku, Weronika Niewiadomska z Gimnazjum Stowarzyszenia „Edukator” w Polanicy Zdrój oraz Paulina Malinowska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich.

/oprac. AN/

Zdjęcia MDK w Świdnicy

Poprzedni artykułŚwidnickie Pomniki Historii. Obejrzyj Katedrę i Kościół Pokoju z góry! [VIDEO]
Następny artykułKolejne mecze młodzieży ŚKPR-u