Strona główna 0_Slider Wykonawca skrzyżowania Wodna-Mieszka I wybrany

Wykonawca skrzyżowania Wodna-Mieszka I wybrany

6

Najprawdopodobniej na początku maja 2017 rozpocznie się gruntowna przebudowa skrzyżowania ulic Wodnej i Mieszka I w Świdnicy. Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz ELBAS Andrzej Słodkowski. Obie firmy działają w Świdnicy.

Miasto na realizacje przebudowy przeznaczyło 1,7 miliona złotych. Zwycięskie konsorcjum zaoferowało cenę 1,34 miliona złotych. Był jeszcze jeden oferent, jednak jego propozycja przekraczała kwotę zarezerwowaną przez miasto.

Start modernizacji jednego z najbardziej kolizyjnych miejsc w Świdnicy uzależnione jest od zakończenia przebudowy ronda na ulicy Kopernika. Prace powinny zakończyć się 30 kwietnia. Kilka dni po wznowieniu ruchu wykonawca modernizacji skrzyżowania Wodna-Mieszka I przejmie plac budowy, ale najpierw wkroczą tam gazownicy i ŚPWiK. Na wymianę podziemnej infrastruktury wyznaczono sześć tygodni, z zastrzeżeniem, że jeśli pojawią się niespodziewane trudności, czas może zostać wydłużony, co ostatecznie może wpłynąć na termin zakończenia całej inwestycji. Na razie został on wyznaczony na 30 października 2017 roku. Kierowcy i mieszkańcy okolicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość na co najmniej pół roku.

 Skrzyżowanie jest niezwykle kolizyjne i niebezpieczne, szczególnie dla pieszych. To trasa, którą pokonują dzieci do Szkoły Podstawowej numer 6 i Gimnazjum nr 4. Wchodzących na przejścia pieszych kierowcy często nie są w stanie dostrzec.

Wszystkie te niedogodności mają zniknąć. Skrzyżowanie zostanie rozbudowane o pas do lewoskrętu, będą 4, a nie jak obecnie 3 przejścia dla pieszych, nowe oświetlenie i co najważniejsze – sygnalizacja świetlna. Dodatkowo przy ul. Mieszka I powstaną dwie zatoki autobusowe z wiatami.

/asz/