Strona główna 0_Slider Wygrywamy z Częstochowianką, gramy dalej o I ligę! [FOTO

Wygrywamy z Częstochowianką, gramy dalej o I ligę! [FOTO

0

Siatkarki MKS-u Polonia Świdnica postawiły kropkę nad „i” i pokonały w decydującym boju Częstochowiankę Częstochowa 3:1. Podopieczne Marka Olczyka wygrały rywalizację z częstochowiankami 2:1 w meczach i awansowały do drugiej rundy baraży o I ligę, gdzie czeka już na nas AZS Uniwersytet Opole!

Poniedziałkowe spotkanie miało bardzo podobny przebieg do niedzielnej potyczki. Świdniczanki szybko objęły prowadzenie w pierwszej partii i odskoczyły na kilka punktów. Rywalki w samej końcówce niebezpiecznie zaczęły się zbliżać, ale ostatecznie uległy 20:25. W drugiej odsłonie kibice obserwowali wyrównaną grę do mniej więcej połowy seta. Na tablicy wyników mieliśmy remis 11:11, lecz później wszystko poszło po myśli biało-zielonych. Polonistki zdobyły 4 punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie 15:11. Na finiszu zwyciężyły 25:21, a w całej batalii było już 2:0 w setach.

Tak jak w niedzielę, przeciwniczki nie zamierzały się jednak poddać. Ekipa spod Jasnej Góry co prawda rozpoczęły nie najlepiej, bo od wyniku 5:8, ale szybko doprowadziła do remisu 10:10. Druga część partii to minimalna przewaga częstochowianek, którą dowiozły do końca, wygrywając 25:21. W czwartym secie śledziliśmy prawdziwy punktowy rollercoaster. Bardzo dobrze zaczęły rywalki, które prowadziły już 7:4, kilka minut później z przodu były już świdniczanki – 13:11 i 15:12. Przyjezdne rzuciły się do odrabiania start i wyrównały na po 15. Końcówka seta należała już do naszych dziewczyn, które wygrały 25:21, a całe spotkanie 3:1.

W drugiej rundzie fazy play-off zmierzymy się z AZS-em Uniwersytetem Opole. W rundzie zasadniczej wygraliśmy oba mecze, ale jak wiemy baraże rządzą się swoimi prawami. Opolanki w pierwszej rundzie pokonały 2:0 w meczach Olimpię Jawor. Konfrontacja pomiędzy Polonią a AZS-em będzie toczyć się do 3 zwycięstw, przewagę własnej hali (ewentualne decydujące, piąte starcie w Świdnicy) będą miały nasze siatkarki.

MKS Polonia Świdnica – Częstochowianka Częstochowa 3:1 (25:20, 25:21, 21:25, 25:21)

/FOTO: Anna Pawłowska/