Strona główna Sport Moto Wrocław zdobyty – całe podium dla Świdnica Rally

Wrocław zdobyty – całe podium dla Świdnica Rally [FOTO]

0

W ostatnią niedzielę odbyła się inauguracja Rajdowych Mistrzostw Wrocławia. Pierwsza runda zgromadziła na starcie komplet 50 zawodników. Wśród nich znalazła się reprezentacja świdnickiej grupy rajdowej.

Cykl Rajdowych Mistrzostw Wrocławia rozgrywany jest już od kilku lat. W tym roku planowanych jest 7 eliminacji. Ostatnia przewidziana jest z początkiem grudnia. Ten sezon wrocławskich mistrzostw będzie bardzo interesujący dla świdnickich kibiców. Trzech zawodników Świdnica Rally będzie pojawiać się na trasach toru Niskie Łąki.

Niedzielne zawody odbywały się w wyjątkowo sprzyjających warunkach atmosferycznych. Tor był suchy, a opady zapowiadane były dopiero późnym popołudniem. Nas najbardziej interesowała klasa samochodów o pojemności do 1000 cm3. Na siedmiu startujących w niej zawodników trzech reprezentowało grupę Świdnica Rally.

Z numerem 2 startował Grzegorz Reda broniący tytułu mistrzowskiego za rok 2016. Pierwszy przejazd nie poszedł do końca po jego myśli, ponieważ zajął 4. miejsce. Kolejne trzy przejazdy to już powrót do formy z poprzedniego sezonu. Czysta i płynna jazda dała ostatecznie Redzie 2. miejsce.

Posiadaczem numeru 3 na liście startowej był Marcin Pietrzyk. Startujący na co dzień Hondą Civic przesiadł się na czas zawodów do A-grupowego Cinquecento 900. Pietrzyk od początku był poza konkurencją notując czasy kilka sekund lepsze od całej reszty stawki. Doświadczenie jakim dysponuje ten zawodnik pozwoliło mu na bezapelacyjne zwycięstwo i wygranie wszystkich przejazdów.

Trzecim zawodnikiem Świdnica Rally był Grzegorz Klimowski. Eliminacja Mistrzostw Wrocławia była pierwszą okazją aby zobaczyć tego kierowcę po trzyletniej przerwie. Po przesiadce z Mitsubishi do Cinquecento 900 widać było lekką nerwowość podczas pierwszego przejazdu. Równa jazda przez całe zawody i nie schodzenie w wynikach poniżej trzeciego miejsca dała temu świdnickiemu zawodnikowi miejsce na najniższym stopniu podium.

Kolejne zawody odbędą się 2 kwietnia. Jak na razie na trzech pierwszych miejscach w klasyfikacji łącznej Rajdowych Mistrzostw Wrocławia w klasie 1 plasują się zawodnicy grupy Świdnica Rally.

Partnerem medialnym Grupy Świdnica Rally jest portal Swidnica24.pl

/FOTO: Daniel Iwanow/

Poprzedni artykułPrzekazanie flagi w murach SP 6
Następny artykułNajlepszy wśród policjantów w „Setce komandosa”