Strona główna Sport Inne Przekazanie flagi w murach SP 6

Przekazanie flagi w murach SP 6

0

W ramach zbliżających się X Światowych Igrzysk The World Games, którym patronuje Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOI), społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy miała możliwość zapoznania się z prawie 40-letnią historią jednej z największych imprez sportowych na świecie.

Uczniowie mieli styczność z  różnorodnymi, fascynującymi sportami indywidualnymi i drużynowymi rozgrywanymi w wodzie, powietrzu i na lądzie. W tym szczególnym dniu – w środę, 22 marca uczniowie zaprezentowali się w specjalnym programie sportowo-artystycznym przed zaproszonymi gośćmi. Bardzo ważnym momentem podczas uroczystości, było symboliczne przekazanie flagi The World Games od delegacji uczniów z Gimnazjum nr 3. Już od  miesiąca do świdnickich placówek edukacyjnych przekazywana jest flaga „The World Games” przywieziona z Kolumbii z poprzedniej edycji igrzysk. Szkoła Podstawowa nr 6 przez dwa tygodnie będzie gościć flagę, która będzie wyeksponowana na honorowym miejscu, ale przede wszystkim poznawać historię, zawodników i dyscypliny Igrzysk Sportów Nieolimpijskich 2017. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie mieli możliwość poczuć magię wyjątkowego wydarzenia, jakim jest ceremonia otwarcia.

W drugiej części eventu, uczniowie SP 6 uczestniczyli w zajęciach  Mini The World Games. Zorganizowane zostało to w formie stacji sportowych, gdzie każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności w takich dyscyplinach jak: unihokej 1×1, strzały na bramkę, przeciąganie liny (1×1, 2×2, 3×3), kręgle i bulle. Tak zakończyła się, ta bogata w sportowe emocje uroczystość. 11 kwietnia delegacja SP 6 przekaże flagę The Word Games Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy.

Poprzedni artykuł13 lat diecezji świdnickiej
Następny artykułWrocław zdobyty – całe podium dla Świdnica Rally [FOTO]