Strona główna Wydarzenia Wiedzą wszystko o zapobieganiu pożarom

Wiedzą wszystko o zapobieganiu pożarom

0

Wiedzą, jak zachować się, gdy pojawi się zagrożenie i jakich metod używają strażacy do gaszenia pożarów. Swoją wiedzą młodzież z powiatu świdnickiego popisała się 29 marca podczas Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które zostały zorganizowane w Jaworzynie Śląskiej.

Była to już czterdziesta edycja tego konkursu, który w naszym powiecie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Celem turnieju jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, postępowania w sytuacji zagrożenia oraz historii i tradycji pożarnictwa.

W turnieju wzięło udział 37 uczestników (w kategorii szkoły podstawowe – 16, gimnazja – 18, szkoły ponadgimnazjalne – 3) z terenu gmin Świdnica, Miasto Świdnica, Jaworzyna Śl., Strzegom, Dobromierz i Marcinowice.

Uczestnicy pisali test wiedzy pod okiem Komisji złożonej z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, która odpowiadała za stronę merytoryczną turnieju.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria szkoła podstawowa:

1. Natalia Richtsheid – uczennica Szkoły Podstawowej w Marcinowicach,

2. Jakub Andrzejewski – uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy,

3. Emil Migas – uczeń Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej,

Kategoria gimnazjum:

1. Aleksandra Myczkowska – uczennica Gimnazjum nr 2 w Świdnicy,

2. Aleksandra Kieruńczak – uczennica Gimnazjum w Witoszowie Dolnym,

3. Aleksandra Kołodyńska – uczennica Gimnazjum w Roztoce,

Kategoria szkoła ponadgimnazjalna:

1. Emilia Poznańska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy,

2. Paweł Figurski – uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie,

3. Krzysztof Dziurdzia – uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

Uczestnicy mieli także okazję zwiedzić Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.

Organizatorami przedsięwzięcia byli Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świdnicy, Komenda Powiatowa PSP w Świdnicy oraz Miasto i Gmina Jaworzyna Śląska.

Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie samorządowców, parlamentarzystów, samych członków ZOSP RP z terenu naszego powiatu oraz Komendy PSP w Świdnicy w ufundowaniu nagród. Szczególne podziękowania należą się burmistrzowi Jaworzyny Śląskiej Grzegorzowi Grzegorzowiczowi i jego współpracownikom za duże zaangażowanie w organizację tegorocznych eliminacji powiatowych.

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych reprezentować będą nasz powiat w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbędą się 25 kwietnia 2017r. w Restauracji Magnolia w Jaworzynie Śląskiej

Alicja Synowska
Prezes ZOP ZOSP RP w Świdnicy
opr. red.

Poprzedni artykułDolnośląskie srebro dla gimnazjalistek z „trójki”!
Następny artykułWybory Mini Miss Wiosny. Ocenią kreatywność