Strona główna 0_Slider Wezmą byki na rogi po raz jedenasty

Wezmą byki na rogi po raz jedenasty

0

„Pewnego wczesnowiosennego popołudnia chyży ponaddziesięcioipółletni świdniczanin ze swoim nie najmłodszym charyzmatycznym opiekunem zmierzali w kierunku twierdzy ortografii” – tak brzmiało pierwsze zdanie rodzinnego dyktanda, do którego w 2016 roku stanęło ponad dwustu śmiałków ze Świdnicy i okolic. Jaka będzie skala trudności tym razem? 29 marca kolejne „Rodzinne Potyczki z Ortografią” w Świdnicy.

Zdjęcie archiwalne

Dyktando, do napisania którego zapraszają już po raz jedenasty Szkoła Podstawowa nr 105 i Urząd Miejski, ma niecodzienną formułę. Z pułapkami polskiej pisowni mierzą się wspólnie dzieci i ich opiekunowie. Z pociechą może przyjść mama, babcia, tato.

Konkurs zaplanowano na środę 29.03.2017r. o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 105
w Świdnicy przy ul. Folwarcznej 2. – Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie – wypełnij kartę zgłoszeń, którą możesz otrzymać w sekretariacie szkoły, do której uczęszczasz lub bezpośrednio w sekretariacie SP 105  przy ul Folwarcznej 2. tel. 74 8522640. Zgłoszenia przyjmowane są do 22.03.2017r. – informują i zachęcają organizatorzy. Na zwycięzców czekają cenne nagrody. Patronat nad potyczkami objął Rzecznik Praw Dziecka.

/opr. red./

Poprzedni artykułŚKPR wyszarpał komplet punktów
Następny artykułStrażacy uwalniali kierującą [FOTO]