Strona główna 0_Slider Mundurowi dadzą przykład

Mundurowi dadzą przykład

0

Już jutro w godzinach od 9.00 do 13.00 przy dworcu PKP w Świdnicy odbędzie się zbiórka krwi, w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”. Wezmą w niej udział świdniccy policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz funkcjonariusze Służby Więziennej. Akcja otwarta jest dla mieszkańców Świdnicy.


Inicjatorem ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą” jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonariusze służb mundurowych oddają krew chorym i ofiarom wypadków w wielu polskich miastach. Zbiórkę przeprowadza Komenda Główna Policji. W Świdnicy akcja odbędzie już jutro w godzinach od 9.00 do 13.00. Chętni oddadzą krew w ambulansie wałbrzyskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który stanie przy świdnickim dworcu PKP. – Mamy potwierdzenie, że do akcji oprócz Policji włączają się także pozostali funkcjonariusze z terenu Świdnicy – Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Straży Miejskiej – mówi Robert Topolski z KPP w Świdnicy. Zapowiedziało się około 15 osób. Ale nie tylko przedstawiciele służb mundurowych mogą oddać krew. Akcja, bowiem otwarta jest dla wszystkich chętnych, którzy chcą podzielić się tym życiodajnym płynem.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha przyjeżdża do Świdnicy regularnie od wielu lat. Krew można oddać w każdy czwartek w godzinach od 9.00 do 13.00 w krwiobusie, zaparkowanym przy świdnickim dworcu PKP.

Akcja poboru krwi w Świdnicy organizowana jest także w Urzędzie Staniu Cywilnego przy ul. Armii Krajowej 47 od początku tego roku. Świdniczanie i wszyscy chętni mogą podzielić się bezcennym darem życia w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 9.00 do 13.00.

/red./

Poprzedni artykułRusza piłkarska wiosna! [SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY]
Następny artykułNa rowerach po rower dla dzieci