Strona główna 112 Uwaga oszuści! Sprzedają zepsute laptopy

Uwaga oszuści! Sprzedają zepsute laptopy

2

Ostrzeżenie dla mieszkańców Świebodzic przed szajką oszustów! Grasują pod największymi supermarketami. Oferują w okazyjnej cenie używane laptopy. Niestety – sprzęt nadaje się na śmietnik i nie przedstawia żadnej wartości. Kupujący przekonują się o tym boleśnie dopiero w momencie, gdy udają się z komputerem do punktu serwisowego.

 

– Miałem już kilka takich osób. Ludzie zapłacili od 250 do 500 zł za samą obudowę. W środku niestety nie ma nic, laptop został całkowicie wyczyszczony z dysku i całej zawartości – mówi Mirosław Wojciechowski, właściciel Computer Servis, znajdującego się w Rynku, który zaalarmował nas o procederze. – Sprzęt oferowany jest jako wyjątkowa okazja, nie ma zasilacza, więc kupujący nie mają szans sprawdzić, czy jest sprawny.

Z opisu, podanego przez osoby poszkodowane wynika, że laptopy oferuje dwóch mężczyzn, jeden z nich ma śniadą cerę. Poruszają się samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Swoje ofiary nagabują m. In. pod Tesco i Biedronką.

Przestrzegamy wszystkich przed kupowaniem czegokolwiek, a zwłaszcza tak wartościowych przedmiotów, od ulicznych sprzedawców. Osobom poszkodowanym sugerujemy zgłoszenie sprawy na policję.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach