Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Uczniowie pełni pasji

Uczniowie pełni pasji [FOTO]

0

O tym, że warto mieć wielkie marzenia, które motywują do wybijania się ponad przeciętność przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Już po raz siódmy uczestniczyli w Szkolnej Gali Talentów, na której promowali swoje zainteresowania, uzdolnienia i pasje.

Na tegorocznym pokazie najliczniejszą grupę reprezentowali umuzykalnieni uczniowie, którzy umilili widowni czas muzyką i śpiewem. Publiczność usłyszała klasyczne utwory wykonane na gitarze, flecie, skrzypcach i pianinie. Ciekawość wśród zebranych wzbudziły również dyscypliny sportowe, które uprawiają uczniowie tj.: siatkówka, aikido, taekwondo i narciarstwo biegowe. Oryginalne prace zaprezentowali chłopcy interesujący się modelarstwem i sztuką malarską.

Najbardziej wyczekiwanym punktem tegorocznego programu był gość specjalny pan Krzysztof Zapart – mieszkaniec gminy Świdnica, pasjonat latania balonami, rekordzista Polski w lotach balonem, zwycięzca prestiżowych zawodów w Ameryce i Europie.  Niestety, pogoda popsuła drugą część spotkania i uniemożliwiła zaplanowany lot balonem z laureatami konkursu „Moje największe marzenie”.

– Dzień promujący talenty i zainteresowania przyniósł wszystkim wiele pozytywnych emocji. Rolą naszej szkoły, która otrzymała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów jest między innymi inspirowanie i rozwijanie pasji, umożliwianie spotkań ze spełnionymi zawodowo dorosłymi, pasjonatami, którzy tak ciekawie, jak Krzysztof Zapart prezentują swoje talenty oraz budzą zainteresowania wśród najmłodszych – podsumowała Monika Janiszewska, liderka programu „Szkoły Odkrywców Talentów”.

/SP Witoszów, opr. red./

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania – ciąg dalszy [FOTO]
Następny artykułNowe sieci szkół w powiecie z opinią kuratora