Strona główna 0_Slider Tymbark zakończony, świdniczanie na podium!

Tymbark zakończony, świdniczanie na podium!

0

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się świdnickie zespoły podczas dolnośląskiego finału XVII edycji Turnieju Piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Gryf Świdnica zwyciężył w kategorii U-8, AP Świdnica i Polonia-Stal Świdnica były drugie w kategoriach U-10 i U-12. 

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli poloniści. Drużyna Mariusza Krupczaka pewnie zameldowała się w finale, ale tam uległa 0:2 Śląskowi Wrocław. Na uwagę zasługuje jednak to, że aż sześciu z dziesięciu naszych zawodników było o rok młodszych od swoich rywali i z pewnością w przyszłym roku będą starali się powalczyć o najwyższy stopień podium. – Wiem że chłopcy są smutni bo nie udało się awansować do finału ogólnopolskiego, ale należą im się słowa pochwały za grę i styl jaki prezentowali podczas turnieju. Niestety nie zawsze wygrywa najlepszy Brakło odrobiny szczęścia – skomentował trener Krupczak.

Los biało-zielonych podzieliła Akademia Piłkarska Świdnica w kategorii U-10. Zespół Artura Sary w wielkim finale uległ drużynie z Jeleniej Góry 0:4. W ostatnim dniu turnieju do rywalizacji stanęli najmłodsi piłkarze. Po dwóch drugich pozycjach świdnickich ekip, Gryf spisał się świetnie. Chłopcy dowodzeni przez Bartosza Prętkiego znaleźli się na najwyższym stopniu podium, wygrywając finał po rzutach karnych.

Mimo zwycięstwa Gryfiacy nie pojadą na ogólnopolskie finały do Warszawy. Według regulaminu kategoria U-8 kończy zmagania na finałach wojewódzkich.

Podczas trzech dni rozgrywek zobaczyliśmy w akcji 1073 zawodników z 30 okręgów, czyli największe piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców z województwa. Najliczniejszą reprezentacją mogły pochwalić się Wrocław, Wałbrzych i Legnica wraz z okolicznymi okręgami. Łącznie na finałach w Świdnicy pojawiło się aż 120 drużyn, z czego najwięcej – 44 zespoły zagrały w najstarszej kategorii wiekowej.

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Podczas swojej historii turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania blokują wyjazdy i chodniki [FOTO]
Następny artykułZmiana czasu na letni