Strona główna 0_Slider Trwa budowa nowej ścieżki i kładki nad Bystrzycą

Trwa budowa nowej ścieżki i kładki nad Bystrzycą

4

Milion złotych zapłaci Świdnica za wybudowanie kładki nad rzeką Bystrzycą wraz z oświetloną ścieżką pieszo rowerową. Prace już trwają.

Nowa przeprawa dla pieszych i rowerzystów budowana jest w odległości ok. 80 metrów od mostu kolejowego w okolicach ulicy Sportowej (na tyłach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy). Pieszo-rowerowa przeprawa powstanie w odległości około 80 metrów od mostu kolejowego (w kierunku ul. Westerplatte). Będzie miała 32 metry długości i 3 szerokości.  W ramach tej inwestycji powstanie także ciąg pieszo-rowerowy o długości około 631 mb i szerokości 3 m o nawierzchni bitumicznej, wjazd/wejście od ul. Westerplatte, prowadzony równolegle do ulicy Bokserskiej (po drugiej stronie rzeki). Kładka, jak i ścieżka zostaną również oświetlone – posadowionych zostanie 29 słupów oświetleniowych. Prace prowadzi wyłonione w przetargu Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, finał planowany jest na koniec sierpnia 2017 roku.

Kładka miała służyć przede wszystkim mieszkańcom dzielnicy Kraszowic, jednak oficjalny dojazd od ulicy Kraszowickiej nie powstanie. Powodem są tory kolejowe, przecinające ścieżkę. Koleje nie wyraziły zgody na wykonanie przejazdu w tym miejscu.

/red./
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułRusza Dolnośląska Liga Rajdowa DLR
Następny artykułFalstart na początek walki o I ligę!