Strona główna 0_Slider TBS rusza z kolejną budową mieszkań

TBS rusza z kolejną budową mieszkań [FOTO]

0

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego rozpoczęło kolejną inwestycję Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Przy ul. Kilińskiego powstanie budynek dla 48 rodzin.

Za kielnię chwycili prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska wraz z zastępcami, prezes TBS Mirosław Gałek i właściciel firmy wykonującej inwestycję Daniel Sip.

W budynku będzie  48 mieszkań wykonanych  „pod klucz”,  jedno i dwupokojowych o łącznej powierzchni użytkowej 2 420,80 m2  (od 41 do 52 m2) i  48  miejsc postojowych w garażu pod budynkiem o powierzchni 1 133,20 m2. Dwa mieszkania zostaną przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem będzie 26 miejsc parkingowych.

Standard wykończenia mieszkań to m.in.  panele podłogowe w pokojach, płytki na podłogach i ścianach, wraz z białym montażem  w łazienkach i kuchniach. Wszystkie media tj. woda, ciepła woda i centralne ogrzewanie w mieszkaniach, będą osobno opomiarowane.

Łączna wartość inwestycji to 10 460 000 zł, z czego 4 832 000 zł to kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz 5 628 000 zł  – środki własne ŚTBS i udziały wniesione przez Gminę Miasto  Świdnica.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm SIRBUD-MINARI SA. Planowane zakończenie inwestycji – czerwiec  2018 rok.

W zasobach TBS-u są 274 mieszkania, w tym tylko jedno wolne. Kolejka chętnych przekracza 120 osób. Kolejną inwestycją Towarzystwa będzie budynek na Osiedlu Młodych w miejscu byłego Domosu. Oprócz ponad 70 mieszkań ma tam powstać filia biblioteki, klub seniora i centrum dla młodzieży.

/red./
Zdjęcia Anna Pawłowska