Strona główna 0_Slider Świebodzicki basen do remontu

Świebodzicki basen do remontu

1

Świebodzice ogłosiły przetarg na remont krytej pływalni. W ramach zadania zmodernizowana zostanie cała instalacja, ale przybędzie także atrakcyjnych miejsc do wodnej rekreacji. Powstanie m. in. 12-osobowe jacuzzi, saunarium i tężnia solna.

Zakres prac jest duży, bo dotyczyć będzie zarówno urządzeń związanych z filtrowaniem wody, jak i pomieszczeń. Program Funkcjonalno-Użytkowy obejmuje m. in. przebudowę pomieszczeń szatni i natrysków na pomieszczenia saunarium i tężni solnej, wraz z montażem tężni solankowej, 3 nowych saun i wanny schładzającej z wytwornicą lodu. Planowana jest także przebudowa pomieszczenia holu wejściowego, modernizacja strefy natrysków i toalet z przystosowaniem kabiny i osprzętu dla osób niepełnosprawnych, wymiana istniejącej wanny jacuzzi i dostawienie nowej, która pomieści aż 12 osób. W ramach prac zostanie także wymienione oświetlenia hali basenowej na oświetlenie typu LED, podobnie w szatniach i sanitariatach.

Pojawi się nowy, elektroniczny system obsługi kasowej. Zakres prac obejmuje także m. in. remont zjeżdżalni, wymianę zjeżdżalni w brodziku,  montaż monitoringu na sali basenu, w saunarium i tężni solankowej.

Wszystko to oznacza wyłączenie obiektu z użytkowania na wiele miesięcy. Prace są konieczne do przeprowadzenia, ale rozpoczną się w okresie letnim, czyli w momencie, gdy alternatywnie będzie można korzystać z kąpieliska letniego. Gmina ma na ten cel w tegorocznym budżecie 1,5 mln zł.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice
opr. red.