Strona główna Konkursy Świdnickie Noce Jazzowe z J4zz PuZone i Vołosi

Świdnickie Noce Jazzowe z J4zz PuZone i Vołosi[ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

0

Wiadomo już, którzy czytelnicy świdnica24.pl, wybiorą się na koncerty w ramach 24. Świdnickich Nocy Jazzowych. W Klubie Bolko wystąpią Jazzowy Kwartet Puzonowy J4zz PuZone oraz zespół VOŁOSI, łączący ludowe brzmienie z klasyką skrzypiec. Wydarzenie muzyczne odbędzie się 25 marca o godz. 19.00.
Barwny i oryginalny J4zz PuZone

J4zz PuZone to jedyny w Polsce Jazzowy Kwartet Puzonowy. W skład zespołu wchodzą muzycy-puzoniści – Jacek Namysłowski, Michał Tomaszczyk, Darek „Struś” Plichta i Piotr Wróbel. Kwartet wykonuje tylko i wyłącznie własne kompozycje. Muzyka komponowana i improwizowana wywodzi się ze swingowej tradycji, wzbogaconej o nowoczesną harmonię i współczesną rytmikę. Kwartet używa także bogatego instrumentarium dętego blaszanego oraz stosuje różnorodne tłumiki, co wpływa na zmianę barwy i charakteru muzyki. „Sparrow Blues”, „Spacer donikąd”, „Inny inaczej”, „Latanianka”, „7/4 trombona”, „Piosenka o termosie”, „Krótka Wiadomość Tekstowa” – to tylko niektóre tytuły kompozycji zespołu J4zz PuZone.

Niekonwencjonalna muzyka ludowa

VOŁOSI, przekraczając granice instrumentów smyczkowych, tworzą muzykę na wskroś nowoczesną i atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy – wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną emocjonalnego przekazu. Zespół zadebiutował w 2010 roku na Festiwalu Nowa Tradycja zdobywając wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 muzycy potwierdzili swój sukces, otrzymując Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. W roku 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP20 World Charts Europe. Od tej pory VOŁOSI są nieprzerwanie w trasie. Koncertując na całym świecie spotykają się ze spontanicznymi reakcjami publiczności i niezwykle przychylnym głosem recenzentów. Koncerty zespołu były transmitowane przez Program II i Program III Polskiego Radia, brytyjskie radio BBC oraz niemiecką stację WDR3.

www.volosiband.com
www.facebook.com/volosi

Cena biletu na podwójny koncert 24. Świdnickich Nocy Jazzowych wynosi 30 zł (przedsprzedaż) lub 35 zł (w dniu koncertu).

Rozstrzygnięcie konkursu

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Pytanie konkursowe brzmi: W którym roku zadebiutował zespół VOŁOSI?. Poprawna odpowiedź to: Zespół Vołosi zadebiutował w 2010 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 16 marca. Bilety w konkursie otrzymali – Ewa Brońska i Jerzy Lisowski.

Poprzedni artykułPali się hala w Świebodzicach. Ewakuowane TESCO i przychodnia [FOTO/VIDEO]
Następny artykułGorące Kino na Szpilkach [FOTO]