Strona główna 112 Sto złotych za sikanie w bramie

Sto złotych za sikanie w bramie

2

Nie ma pobłażliwości dla osób, które zanieczyszczają miejsca publiczne – ostrzegają świdniccy strażnicy miejscy. Jeden z  mieszkańców zapłacił 100 złotych za sikanie w przejściu między budynkami na osiedlu Zarzecze.

– 23 marca mieszkaniec  osiedla Zarzecze zgłosił, że w przejściu pod budynkiem przy ul. Kopernika 9-11 codziennie gromadzą się osoby spożywające alkohol. Przy okazji śmiecą, zanieczyszczają ww. miejsce moczem, wymiotują, niszczą elewację oraz używają słów wulgarnych – opisuje Jacek Budziszewski z SM w Świdnicy. – Już pierwsza wizyta strażników miejskich doprowadziła do ukarania osoby, którą zaskoczyła kontrola podczas oddawania moczu na elewację budynku. Na mężczyznę strażnicy nałożyli mandat w kwocie 100 zł.

Informujemy – dodaje strażnik – że związku z rozpoznaniem zagrożenia występującego w tym miejscu strażnicy podejmować będą systematyczne kontrole. W wypadku stwierdzenia takich nieobyczajnych i zakłócających porządek zachowań, prosimy o informację pod numer tel. 986 lub 74 851 28 88, bądź też osobiste zgłoszenie u Dyżurnego Straży Miejskiej w siedzibie przy ul. Dworcowej 2-4-6-8.

/opr. red./