Strona główna Sport Siatkówka Siatkarki Polonii rozpoczynają bój o I ligę!

Siatkarki Polonii rozpoczynają bój o I ligę!

0

Przed siatkarkami MKS-u Polonia Świdnica decydujące starcia o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zwyciężczynie rundy zasadniczej grupy B II ligi zagrają w sobotę z Częstochowianką Częstochowa.

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Pierwsze po rundzie zasadniczej polonistki trafiły na czwarte częstochowianki. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 4 marca o 17.00 na parkiecie rywalek. Drugą konfrontację zaplanowano na niedzielę, 12 marca (godz. 18.00, hala na Zawiszowie), a jeśli potrzebny będzie jeszcze trzeci bój, to ten odbędzie się dzień później w Świdnicy. Częstochowianka w ty sezonie wyraźnie nie leży świdnickiej drużynie. Oba starcia w tym sezonie wygrały rywalki w stosunku 3:2. Tym bardziej liczymy na przełamanie i wygrane możliwie najmniejszym nakładem sił.

Dokładne zasady awansu do I ligi:

W pierwszej rundzie fazy play-off Polonia Świdnica zagra z Częstochowianką Częstochowa, a Olimpia Jawor zmierzy się z AZS-em Uniwersytetem Opole. Walka toczy się do dwóch zwycięstw. W drugiej rundzie zagrają zwycięzcy pojedynków Świdnica-Częstochowa i Opole-Jawor. Obie drużyny będą miały już zapewniony awans do dalszej rundy, ale triumfator (walka toczy się do trzech wygranych) trafi na teoretycznie łatwiejszego rywala w półfinale baraży o I ligę. Zwycięzca naszej grupy (B) II ligi trafi na drugi zespół grupy A: Spójnię Stargard, UKŻPS Kościan, Energetyk Poznań lub Politechnikę Poznań. Wicemistrz naszej grupy zagra z mistrzem grupy D: PLKS Pszczyną, SMS-em PZPS II Szczyrk, Silesią Volley Mysłakowice albo MCKiS-em Jaworzno. Wygrani awansują do finałowej rozgrywki, w której zaprezentuje się pięć zespołów. Tylko dwa wywalczą przepustkę do I ligi.

/MDvR/