Strona główna 0_Slider „Rok Królika”. Już jutro spotkanie z Joanną Bator

„Rok Królika”. Już jutro spotkanie z Joanną Bator

0

Znana pisarka Joanna Bator już jutro spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Laureatka Nagrody Literackiej Nike opowie m.in. o swojej nowej powieści „Rok Królika”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00.
Jedna z najbardziej cenionych polskich pisarek Joanna Bator będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Pochodząca z Wałbrzycha autorka nagradzanych powieści i opowiadań będzie m.in. promować najnowszą swoją książkę „ Rok Królika”. Wydana pod koniec zeszłego roku powieść tym razem rozgrywa się w Ząbkowicach Śląskich.

Joanna Bator jest autorką prac naukowych, felietonów, esejów, powieści oraz opowiadań. W latach 2007 – 2011 wykładała w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych i kilku innych warszawskich uczelniach. Przebywała na stypendiach w Nowym Jorku, Londynie i w Tokio. Pisarka jest wielbicielką i znawczynią kultury japońskiej. Efektem jej zamiłowania jest nagrodzona książka „Japoński wachlarz”. Publikowała w m.in. „Gazecie Wyborczej”, „Bluszczu”, „Twórczości” czy „Tygodniku Powszechnym”. Od 2011 roku Joanna Bator poświęca się głównie pisaniu, a w swoim dorobku ma takie powieści jak „Kobieta” (2002), „Piaskowa Góra” (2009) czy „Ciemno, prawie noc” (2012), za którą autorka otrzymała Nagrodę Literacką „Nike”. Najnowsza książka wałbrzyszanki pod tytułem „Rok królika” ukazała się pod koniec 2016 roku. /źródło wikipedia/

Poprzedni artykułZałożą skarpetki nie do pary
Następny artykułUkradł prawie 300 tabliczek czekolady