Strona główna Wydarzenia Świdnica Potrójne święto w „Słoneczku”

Potrójne święto w „Słoneczku” [FOTO]

0

21 marca był dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy okazją do potrójnego świętowania. Dzieci hucznie witały wiosnę, składały życzenia z okazji urodzin placówki oraz ubrane w kolorowe stroje i skarpetki nie do pary obchodziły Światowy Dzień Zespołu Downa.
21 marca rozpoczął się dla dzieci, zgodnie z tradycją, od powitania wiosny. Z tej okazji przedszkolaki z II grupy wykonały przedstawienie „Wiosna radosna”. Spektakl zachwycał pełnią barw, dekoracją, dynamiką tańców i śpiewu.

Powodem do radości w tym dniu były także urodziny przedszkola. Uroczystość weszła do kalendarza imprez przedszkolnych po nadaniu placówce imienia „Słoneczko”. Cała społeczność przedszkolna uroczyście odśpiewała hymn przedszkola. Następnie każda grupa mówiła czego pragną dla przedszkola. Dzieci między innymi życzyły sobie, żeby zawsze było tak kolorowo i wesoło, jak jest do tej pory i by mogły tu przychodzić, nawet jak już będą uczyć się w szkole. Dyrektor instytucji Małgorzata Anklewicz przyrzekła wychowankom, że wraz z kadrą dołoży wszelkich starań, by dzieci zawsze dobrze się w przedszkolu czuły, nawet po wielu latach, gdy przyjdą w odwiedziny. Po życzeniach były piosenki w wykonaniu każdej z grup oraz magiczny, pełen mandarynek tort.

Trzecią okazją do wspólnego świętowania był Światowy Dzień Zespołu Downa – obchodzony 21 marca. W tym dniu wszyscy – i dorośli i dzieci – założyli skarpetki nie do pary oraz ubrali się w kolorowe stroje. Był to gest solidarności z osobami z Zespołem Downa i uznania, że wszyscy jesteśmy równi, tak samo ważni, niepowtarzalni i wyjątkowi. Podczas obchodów poruszono temat poszanowania różnic i odmienności. Nie zabrakło także zabaw integracyjnych z chustą animacyjną oraz „ze skarpetkami Baby Jagi”.

/ Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy/