Strona główna Wydarzenia Świdnica Ponad 100 tys. gości odwiedziło lodowisko

Ponad 100 tys. gości odwiedziło lodowisko

0

Drugi raz z rzędu lodowisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kończy sezon z liczbą ponad 100 tys. gości. To bardzo dobry wynik, tym bardziej, że z powodu trwającego remontu obiekt był czynny krócej niż w latach ubiegłych.
Sezon 2016/2017 trwał w sumie 136 dni, od 22 października 2016 roku do 28 lutego 2017 roku. Ślizgawki organizowano przez 133 dni. W tym czasie lodowisko odwiedziło
100 904 osoby, średnio 758 dziennie. Największe oblężenie obiekt przeżywał w lutym –
31 484 gości. Drugim najlepszym miesiącem był grudzień – 24 484 osób. – Bardzo cieszy nas niesłabnąca popularność lodowiska. W zakończonym sezonie doposażyliśmy obiekt o dodatkowe pingwinki – chodziki do nauki jazdy oraz kaski ochronne. Po tych zakupach mamy już osiem chodzików i 150 kasków, co dodatkowo wpływa na atrakcyjność naszego obiektu – mówi Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wcześniejsze niż w latach ubiegłych zakończenie sezonu na ślizgawki spowodowane jest trwającym remontem budynku lodowiska. W lipcu obiekt będzie areną turnieju hokeja na rolkach i zawodów w jeździe figurowej na wrotkach, rozgrywanych w ramach The World Games Wrocław 2017 – największej tegorocznej imprezy sportowej w Polsce – Już widać pierwsze efekty prac. Cieszymy się, że dzięki remontowi nasze lodowisko stanie się jeszcze bardziej przyjazne dla gości. Nie tylko tych, którzy odwiedzą nas w trakcie The World Games, ale również tych, którzy już czekają na nowy sezon ślizgawek. Ten prawdopodobnie rozpoczniemy tradycyjnie w październiku – informuje dyrektor Jerzy Żądło.