Strona główna Kultura Młodzież po raz drugi zagra swój spektakl

Młodzież po raz drugi zagra swój spektakl

0

Przedstawienie „W tym domu straszy” w wykonaniu 150 młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy znów będzie można zobaczyć na świdnickiej scenie. Widowisko przedstawiające historię instytucji kulturalnej, opowiedzianej z perspektywy pracujących w niej sprzątaczek, odbędzie się 16 marca o godz. 12.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Cena biletu wynosi 5 zł.

Spektakl „W tym domu straszy” powstał z okazji 65-lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy, a jego premiera odbyła się 6 października ubiegłego roku. W przedstawieniu wystąpiło aż 150 uczestników zajęć z pracowni tanecznych, teatralnych i muzycznych. Młodzi artyści odkrywając przez publicznością swoje talenty zaprezentowali bogatą historię świdnickiej instytucji. Zmieniającą się przez dekady placówkę przedstawiono z nietypowej perspektywy, bo widzianej oczami pracujących w niej sprzątaczek. Rytm przedstawieniu nadały ułożone chronologicznie piosenki, które ukazują najważniejsze wątki z historii instytucji, jej nauczycieli oraz zorganizowane imprezy. Zmieniające się scenerie i melodie tworzą swoistą muzyczną kronikę – od Domu Harcerza po Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego.
Autorką scenariusza i reżyserem koncertu jest Joanna Chojnowska. Całościowe opracowanie muzyczne i aranżacje znanych polskich przebojów przygotował Dariusz Jaros. Scenografię wykonały Joanna Walerowicz, Wanda Szwegler i Joanna Waksmundzka.

/red./