Strona główna 0_Slider Policyjny pies pomógł złapać przestępcę

Policyjny pies pomógł złapać przestępcę

4

Ma 3 lata i wabi się Krzem. To pies pełniący służbę w świdnickiej komendzie policji. W niedzielę, 19 marca podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy pod drzwi mieszkania, w którym zatrzymano  mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży. Sprawca chwilę wcześniej wyrwał torebkę kobiecie spacerującej ulicami Świdnicy.


Około południa do idącej chodnikiem w centrum Świdnicy 46-letniej kobiety podbiegł ubrany w bluzę z kapturem młody mężczyzna. Wyrwał jej torebkę i zaczął uciekać. Głośne krzyki kobiety usłyszeli pobliscy przechodnie, którzy próbując powstrzymać złodzieja, zaczęli go gonić. Ten podczas ucieczki przewrócił się, wypuszczając z rąk skradzioną torebkę, przy okazji gubiąc jeszcze swój telefon komórkowy. Następnie wstał i uciekł, wbiegając pomiędzy budynki.

O całej sytuacji powiadomiony został oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Natychmiast skierował na miejsce policjantów, w tym przewodnika z psem służbowym.

Czworonożny „funkcjonariusz”  podjął trop dzięki telefonowi zgubionemu przez sprawcę i bez wahania doprowadził policjantów pod drzwi mieszkania jednej z kamienic w centrum miasta. Wewnątrz funkcjonariusze zastali 21-latka, odpowiadającego rysopisem podejrzewanemu o dokonanie  kradzieży. Mężczyznę rozpoznała pokrzywdzona oraz świadkowie, a on sam przyznał się do dokonania tego czynu.

Po przedstawieniu zarzutów 21-latek trafi przed sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy, opr. red./