Strona główna 0_Slider Po jedenastu latach żegna się ze świdnicką biblioteką miejską

Po jedenastu latach żegna się ze świdnicką biblioteką miejską

0

W chwili obejmowania stanowiska stała się najmłodszym dyrektorem miejskiej placówki w Świdnicy. Adriana Miara po jedenastu latach szefowania Miejskiej Bibliotece Publicznej wraca w rodzinne strony i od 18 kwietnia będzie dyrektorem Muzeum Ziemi Rawickiej w Rawiczu.

Zdjęcie z archiwum Swidnica24.pl.

Świdnicką placówkę Adriana Miara obejmowała tuż po przenosinach biblioteki do odrestaurowanego pałacu Cystersów przy ulicy Franciszkańskiej. Nowe przestrzenie pozwoliły na rozszerzenie działalności także o liczne wydarzenia kulturalne, jak spotkania autorskie, wystawy, konkursy. W MBP gościli znakomici pisarze i naukowcy. Biblioteka postawiła na atrakcyjne formy promowania czytelnictwa, m.in. poprzez happeningi w ramach akcji „Cała Polska czyta” czy „Noce w bibliotece”. W ubiegłym roku Adriana Miara została  nagrodzona za wspieranie rozwoju polsko-czeskiej współpracy transgranicznej statuetką Trutnovskiego smoka.

Adriana Miara świdnicka placówka będzie kierowała do połowy kwietnia. Jak informuje Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy, na stanowisko dyrektora MBP zostanie ogłoszony konkurs.

/asz/

 

Poprzedni artykułWyciągarka wciągnęła rękę pracownika
Następny artykułSpłonęło poddasze w Strzegomiu [FOTO]