Strona główna 0_Slider Najlepsze zuchy w Polsce świętowały osiemnastkę!

Najlepsze zuchy w Polsce świętowały osiemnastkę! [FOTO/VIDEO]

0

Na co dzień mają zwykle od 7 do 9 lat, ale dzisiaj wyjątkowo weszły w dorosłość i to całą Gromadą! 23. Świdnicka Gromada Zuchowa Leśne Duszki świętowała 18-te urodziny. Były balony z życzeniami, gromkie sto lat i konfetti oraz oczywiście – tort!

A dokładnie dwa ogromne torty, bo zuchów jest około sześćdziesięciu. Drużyna pod wodzą Michała Działowskiego cieszy się niesłabnąca popularnością. Niebieskie czapeczki, koszulki i emblematy widać przy wielu okazjach – biegach, akcjach porządkowych, miejskich i hufcowych uroczystościach. Gromada dwukrotnie wywalczyła tytuł najlepszej w Polsce! Jak podkreślał harcmistrz Działowski, gromada to braterstwo – rodziców, harcerzy, przyjaciół i samych zuchów. Szczególnie zaangażowanym rodzicom druh wręczył dyplomy Honorowego Przyjaciela. Same zuchy na urodziny dostały od komendantki świdnickiego Hufca ZHP hm. Misi Pamuły wielką torbę słodyczy. Do życzeń dołączył się portal Swidnica24.pl, który od lat z przyjemnością informuje o sukcesach Leśnych Duszków.

Jednym z najsympatyczniejszych momentów urodzinowej fety było wspólne wypuszczenie do chmur niebieskich balonów z marzeniami i życzeniami. – Dla zuchów ja mam jedno życzenie. Żeby druhowi Michałowi nigdy, ale to przenigdy, nie zabrakło pomysłów! – dodaje z uśmiechem komendantka. O to, by zuchy nigdy się nie nudziły wraz z druhem Michałem dbają przyboczni Janek Mikuła, Michał Mikuła, Ola Korbut, Marta Adamowicz, Sandra Tomaszewska, Renata Konior, Róża Konior oraz Martyna Czuczwara.

/asz/
Zdjęcia Anna Pawłowska