Strona główna Kultura Mistrzowie modelarstwa wyłonieni

Mistrzowie modelarstwa wyłonieni [FOTO]

0

140 modelarzy zrzeszonych i nie zrzeszonych z kraju i z zagranicy wzięło udział w XXI Konkursie Modeli Redukcyjnych Junior 2017 w Świdnicy. Zaprezentowanych zostało w sumie 311 modeli.
21. edycja Konkursu Modeli Redukcyjnych Junior 2017 odbyła się 25 i 26 marca. Rywalizacja przeprowadzona została w ramach mikroprojektu Świdnicki Gryf – Trutnowski smok. Projekt Trutnowski Smok i Świdnicki Gryf realizuje Miasto Świdnica przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury i Miastem Trutnow przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Trutnov – městoDRAKA”.

Na starcie tegorocznego konkursu stanęli zawodnicy z 13 klubów modelarskich z Trutnova CZ (SVC i KEM), (DOKiS)Dobrodzień, Wrocławia (MDK Krzyki i KM Iskry), GOK Boronów, MKC Metui CZ, MDK2 Bytom, ZOKiR Złotoryja, MDK Świdnica, I LO w Świdnicy, NSP „Blizej dziecka”, Koszęcina (Klub modelarski Barwa i Broń) oraz modelarzy niezrzeszonych z Świebodzic, Dzierżoniowa i Wrocławia.

Łączna ilość zgłoszonych modeli do konkursu wyniosła 31. W trzech kategoriach wiekowych zaprezentowano: Młodzicy – 175 modeli 89 zawodników, Juniorzy – 66 modeli 28 zawodników oraz Seniorzy – 70 modeli 23 zawodników.

W ramach konkursu odbyły się również rodzinne warsztaty modelarskie. Wzięli w nich udział uczestnicy zajęć stałych z pracowni modelarstwa redukcyjnego. Warsztaty z modelarstwa plastikowego pod opieką Arkadiusza Walerowicza zostały przeprowadzone 25 marca. Natomiast 26 marca warsztaty z modelasrtwa kartonowego prowadził Mateusz Grzelak. Tego dnia Klub železničních modelářů Trutnov zaprezentował makietę kolejową, która była atrakcją dla najmłodszych modelarzy. Każdy mógł poprowadzić samodzielnie pociąg oraz składy towarowe sterując profesjonalną konsolą.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu nagrody wręczał dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy Zbigniew Curyl.

Nagrodę ŚWIDNICKI GRYF za najlepsze model W POLSKICH BARWACH otrzymał Witold Łazarek za model samolotu Mig-21 Bis

Nagrodę TRUTNOVSKI SMOK za najlepszy model w CZESKICH BARWACH otrzymał Juszkiewicz Roman za model wozu technicznego VT-34

Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy otrzymał Szymon Świder za model działa artylerii Legionów związanych z osoba patrona MDK Mieczysława Kozara-Słobódzkiego.

Nagroda specjalna Firmy IBG MODELS dla Kamila Kędzierskiego za model czołgu w barwach polskich Leopard 2A5

Nagroda specjalna od firmy BEST Systemy Grzewcze dla Mateusza Zapotocznego za model Hs-162 Salamander

Nagroda specjalna od Koła Modelarskiego BARWA i BROŃ z Koszęcina trafiła do Jakuba Gotfryd za model Panther Ausf.A

Nagrodę specjalną od sędziego modelarskiego Stanisława Sawickiego przyznano Piotrowi Golice.

Wyróżnienia wręczono – Arkadiuszowi Sowie za kolekcję kartonowych modeli lotniczych oraz Damianowi Martynodze za kolekcje pojazdów gąsienicowych.

/MDK w Świdnicy/