Strona główna Wydarzenia Świdnica Jak stworzyć głębokie relacje z dzieckiem?

Jak stworzyć głębokie relacje z dzieckiem? [FOTO]

0

28 marca w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy odbyły się warsztaty skierowane do rodziców pod hasłem: “RODZICE – DZIECKO – GDZIE JEST MOJE „JA”?”.
Celem spotkania było uświadomienie prawidłowych relacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem oraz zapoznanie rodziców z oczekiwaniami dzieci w procesie wychowania.

Warsztaty dotyczyły docierania do siebie i do dziecka. Uczestniczki przyglądały się swoim warstwom krok po kroku, rolom życiowym, temu co budzi nasze pragnienia, ale i lęki, by bez oporu i z energią, biorąc pod uwagę swoje potrzeby, móc wyrażać na zewnątrz swoją „autentyczność”. W ten sposób, pozwalając sobie na bliskość z samym sobą, można wejść w głęboką, pozbawioną ocen i oczekiwań relację z innymi.

Uczestnicy zajęć rozwijali umiejętność „wejścia w świat” dziecka, tak by zaistniał prawidłowy proces komunikacji rodzica ze swą pociechą oraz racjonalne podejście do rozwiązywania sytuacji konfliktowych.

Osobą prowadzącą warsztaty był Marcin Kuc, certyfikowany socjoterapeuta, od 12 lat nauczyciel, doradca zawodowy w świdnickich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także właściciel Centrum Terapeutyczno – Edukacyjnego.

Rodzice mogli aktywnie uczestniczyć w spotkaniu, a dzieci miały zapewnioną opiekę przez nauczycieli wspomagających – Annę Sochocką, Małgorzatę Kaszyńską, Magdalenę Szymską oraz p. Jolantę Lipińską.

Koordynatorem i inicjatorem warsztatów była Anna Sochocka – nauczyciel SP 1.

/Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy/