Strona główna 0_Slider Matematyka jest fascynująca!

Matematyka jest fascynująca! [FOTO]

0

Z takim przekonaniem wychodzi każdy, kto odwiedzi interaktywna wystawę w Muzeum dawnego Kupiectwa. Od dzisiaj można oglądać, dotykać i testować eksponaty w ramach niezwykle atrakcyjnej prezentacji pod tytułem: „Wszystko jest liczbą”.

To czwarta interaktywna ekspozycja z „Collegium Maius” Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem dr Maciej Kluza, autor wystawy, w inspirujący i angażujący zmysły sposób dowodzi obecności matematyki w codziennym życiu oraz wyjaśnia wiele reguł panujących w otaczającym nas świecie.

Pokazuje, że liczby i figury geometryczne można zaobserwować w sztuce, muzyce, geografii czy przyrodzie. Dzięki cyfryzacji, wykorzystującej matematyczny zapis w systemie dwójkowym, można, wykonując przelew bankowy, kupić coś w sklepie, przeglądać wirtualne zasoby biblioteczne, obejrzeć film, czy posłuchać muzyki.

Wystawa odpowiada programowi nauczania matematyki, jest zatem wspaniałym uzupełnieniem lekcji realizowanych w szkołach. Pozwala na przyswajanie cennej wiedzy poprzez wykorzystanie specjalnych przyrządów i urządzeń, a także gier, układanek, puzzli czy kwadratów magicznych.

Wystawę można zwiedzać bezpłatnie od 3 marca do 26 kwietnia 2017 r. indywidualnie oraz grupowo (oprowadzanie grup płatne po uprzednim umówieniu, tel. 74/8521291) w godzinach otwarcia muzeum.

Radosław Skowron/Muzeum Dawnego Kupiectwa
opr. red.
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułMiasto nie odda za 1% wartości dwóch szkolnych budynków
Następny artykułSkończą prace na 35-tce do końca kwietnia? [FOTO]