Strona główna Sport Piłka nożna Komplet zwycięstw piłkarzy z “jedynki”

Komplet zwycięstw piłkarzy z “jedynki”

1

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Świdnicy najlepsi w zawodach halowej piłki nożnej rozgrywanych w ramach “Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017”. W turnieju, który odbył się 20 marca w hali na osiedlu Zawiszów wzięły udział cztery reprezentacje świdnickich gimnazjów.

Większość spotkań stała na bardzo wyrównanym poziomie i do końca meczu zwycięzca nie był pewny swojej wygranej. Cichy faworyt zawodów – piłkarze z “jedynki”, najpierw tylko jednym golem pokonali drużynę Gimnazjum nr 2 (3:2). W kolejnym meczu poszło im nieco łatwiej z zespołem “trójki”, który wygrali 4:2. Na koniec czekało ich spotkanie z zeszłorocznym zwycięzcą halówki – uczniami Gimnazjum nr 4. W tym meczu padła tylko jedna bramka dla “jedynki” pieczętująca ich zwycięstwo w całym turnieju. Kolejne punkty zdobyte w zawodach pozwalają im na zwiększenie przewagi nad rywalami z pozostałych gimnazjów i umocnienie się na pozycji lidera w tegorocznym współzawodnictwie szkolnym – informuje Waldemar Kurek z OSiR-u.

Na zakończenie imprezy organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał o pamiątkowe dyplomy i medale wręczone zwycięskim zespołom. Wyróżnieni zostali tez najlepsi zawodnicy: Jakub Sikora (G-1), Sebastian Kucharski (G-2), Patryk Mielnik (G-3) i Bartosz Doliński (G-4).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

  1. Gimnazjum nr 1 – 6 pkt
  2. Gimnazjum nr 3 – 4 pkt
  3. Gimnazjum nr 4 – 3 pkt
  4. Gimnazjum nr 2 – 2 pkt