Strona główna Sport Piłka nożna Juniorzy młodsi Polonii-Stali lepsi od Chrobrego Głogów

Juniorzy młodsi Polonii-Stali lepsi od Chrobrego Głogów

0

Niemałą niespodziankę sprawili piłkarze Polonii-Stali Świdnica z Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Podopieczni Szymona Majcherczyka pokonali 1:0 znacznie wyżej notowaną ekipę Chrobrego Głogów. Wcześniej biało-zieloni juniorzy starsi musieli uznać wyższość przyjezdnych.

Zespół dowodzony przez trenera Przemysława Malczyka uległ 1:4, ale wynik nie oddaje tego, co wydarzyło się na murawie. Gospodarze prowadzili 1:0 po znakomicie wykonanym rzucie wolnym przez Jakuba Białasa. Jeszcze przed przerwą rywalom udało się dwukrotnie zmusić naszego bramkarza do kapitulacji. Po zmianie stron dążyliśmy do wyrównania, mieliśmy swoje szanse – szczególnie po stałych fragmentach gry, lecz defensywa przyjezdnych spisywała się bez zarzutu. W ostatnich minutach odsłoniliśmy się już dość wyraźnie szukając drugiego gola i nadzialiśmy się na dwa ciosy w wykonaniu Chrobrego.

LDJ: Polonia-Stal Świdnica – Chrobry Głogów 1:4 (1:2)

Polonia-Stal: Kurzeja, Krupczak, Hruszowiec, Białas, Mazanka, Gerus, Somala, Kusio, Podgórski, Zalewski, Czabanowski oraz Piła, Filipczak, Szczerba, Paździora

Trzy punty zostały w Świdnicy po rywalizacji juniorów młodszych. Świdniczanie zwycięskie trafienie zaliczyli już w 5. minucie. Faulowany w polu karnym był Radosław Kasprzak, a pewnym wykonawcą jedenastki był nasz kapitan Maciej Korólczyk. Rywale długo nie mogli pogodzić się z takim obrotem sprawy, ale w końcu nieco przycisnęli. Defensywa Polonii-Stali radziła sobie jednak bez zarzutów odpierając kolejne ataki gości. Po zmianie stron wciąż mądrze się broniliśmy, a na dodatek mieliśmy swoje szanse na podwyższenie rezultatu. Chyba najlepszych okazji nie wykorzystali Marcin Bieniasz i wprowadzony w drugiej połowie Konrad Kocaba, który dał bardzo dobrą zmianę w biało-zielonych szeregach. Cały zespół zasłużył na słowa pochwały, pokonując Chrobrego 1:0.

LDJM: Polonia-Stal Świdnica – Chrobry Głogów 1:0 (1:0)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Bianiasz, Korólczyk, Depta, Florian, Iwanio, Kucharski, Kopacz, Kasprzak, Sikora, Filipczak oraz Piła, Kocaba, Salamon, Kurzeja, Daras