Strona główna 0_Slider Jest dotacja na nowe autobusy dla świdnickiego MPK

Jest dotacja na nowe autobusy dla świdnickiego MPK

1

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy otrzyma w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej prawie 7,5 miliona złotych dotacji ze środków unijnych na wymianę taboru. W sumie za 10 milionów złotych MPK kupi 9 nowych, niskoemisyjnych autobusów.

Zdjęcie archiwalne

– Planujemy kupić dwa mniejsze o długości do 10,5 m oraz siedem średniej wielkości o długości 12 metrów – informuje przedsiębiorstwo. Wysokość dotacji jest mniejsza o ponad milion od kwoty, o która zabiegało MPK. Plany jednak się nie zmieniają. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu.

– Tworząc specyfikację przetargową mieliśmy na względzie oczekiwania mieszkańców wyrażone w przeprowadzonej w ubiegłym roku ankiecie – mówił już w lutym Tomasz Kurzawa, prezes zarządu MPK. – Bezdyskusyjne zatem jest podniesienie komfortu przyszłego taboru poprzez klimatyzację obejmującą cały pojazd, gniazda USB do ładowania smartfonów i telefonów oraz czytelny system informacji wewnętrznej. Nowością mogą być poręcze pokryte specjalną powłoką antybakteryjną, oraz wewnętrzne biletomaty obsługujące karty płatnicze – montaż tych ostatnich jest właśnie uzgadniany z emitentem biletów, czyli Miastem Świdnica.

Pierwsze autobusy finansowane z tego projektu powinny pojawić się na obsługiwanych przez MPK trasach w końcu tego roku.

/opr. red./