Strona główna 0_Slider Dziewięć maluchów do przygarnięcia

Dziewięć maluchów do przygarnięcia [Aktualizacja]

0

Aktualizacja: Wszystkie szczenięta znalazły swój dom. Nowi właściciele adoptowali dziewięć maluchów 25 marca.

Matką gromadki jest niewielka suczka, będąca wiernym towarzyszem i oddaną przyjaciółką bezdomnego mężczyzny, który przebywa w szpitalu.
Otrzymaliśmy zgłoszenie o bezdomnym mężczyźnie, który przygarnął suczkę i ona mu się oszczeniła. Szczeniaki miały 6 tygodni, gdy trafiły pod naszą opiekę i w naszym schronisku są już od ponad 2 tygodni. Właściciel dbał o suczkę, ale nie było go stać na jej wysterylizowanie – opowiada Adrianna Kaszuba z FMP Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Matka dziewięciu szczeniąt to mała suczka, która waży zaledwie 12 kg. Obecnie opiekują się nią pracownicy i wolontariusze świdnickiego schroniska, ponieważ bezdomny mężczyzna trafił do szpitala. – Sunia jest bardzo zżyta z tym człowiekiem. Właściciel będzie w szpitalu przebywał miesiąc i zaraz po wyjściu z niego, suczka zostanie mu oddana – mówi Adrianna Kaszuba. Pieski są zaszczepione przeciw chorobom wirusowym, odrobaczone i odpchlone. Pięciu pieskom i czterem suczkom – nadano pomysłowe imiona zaczerpnięte od marek samochodów – Astra, Avanti, Corsa, Fiesta, Mondeo, Punto, Toledo, Touran i Vectra. Maluchy będą gotowe w świdnickim schronisku do adopcji od soboty 25 marca od godz. 12.00.
Jakie są warunki adopcji?

1. Podpisanie umowy adopcyjnej, która zobowiązuje do troski o adoptowane zwierzę, zastrzega prawo wizyt poadopcyjnych.
2. Wysterylizowanie psa w terminie do ukończenia 9 miesiąca życia na koszt nowego właściciela.
3. Zapewnienie właściwych warunków bytowych. Szczenięta nie są przeznaczone do budy!

Prosimy o przygotowanie się na szczegółowe pytania o możliwość sprawowania opieki nad psami, gdyż jest to zobowiązanie na kilkanaście lat. Nie zależy nam na tym, aby szybko oddać maluchy, ale na mądrych adopcjach. Przyszłych właścicieli prosimy o rozważne podjęcie decyzji, gdyż każdego czeka rok intensywnej pracy wychowawczej z nowym członkiem rodziny – informują pracownicy świdnickiego schroniska.

Prosimy o NIEDZWONIENIE DO FUNDACJI/SCHRONISKA. Zapraszamy osobiście w sobotę od godziny 12.00. Nie rezerwujemy zwierząt, decyduje kolejność zgłoszeń na
ul. Pogodnej w tę sobotę i pozytywna weryfikacja nowego opiekuna
– dodają.

/red./
Zdjęcia: FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy