Strona główna Wydarzenia Świdnica Domowe krajobrazy-wycieczka dla najmłodszych

Domowe krajobrazy-wycieczka dla najmłodszych

2

Urząd Miejski w Świdnicy zaprasza dzieci uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych do wzięcia udziału w bezpłatnej wycieczce po Świdnicy w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

4 marca dzieci ze Świdnicy gościły w Trutnovie

Tym razem najmłodsi świdniczanie wraz z dziećmi z Trutnova odkrywać będą tajemnice naszego miasta. Uczestnicy spaceru spróbują odpowiedzieć na pytanie – czy bazyliszek mieszkał w Świdnicy? Poznają legendy, historię i tradycje kupiectwa w naszym regionie. Podczas wycieczki dzieci poznają, m.in. herb miasta (jego historie i elementy), zwiedzą ekspozycje w Muzeum Dawnego Kupiectwa, zobaczą panoramę miasta z wieży ratuszowej. Po spacerze z przewodnikiem odbędą się warsztaty, których tematem będą kamieniczki w Rynku. Wycieczka zaplanowana jest sobotę 18 marca, w godzinach od 10.00 do 13.00.

Zapisy już od poniedziałku, 13 marca do czwartku, 16 marca prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy, ul. Wewnętrzna 2.
Niezbędne dane do kontaktu:
– imię i nazwisko dziecka,
– adres zamieszkania,
– nazwa szkoły
– nr telefonu opiekuna/rodzica,
– karta uczestnika wycieczki podpisana przez opiekunów prawnych/rodziców

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Domowe krajobrazy i ich opowieści” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy
Magdalena Dzwonkowska

Poprzedni artykułElektryczne, hybrydowe czy spalinowe? Które auto wybrać?
Następny artykułMłodzież pracuje nad pierwszym swoim filmem[FOTO]