Strona główna 0_Slider Teatralna uczta w ramach „Transformacji”

Teatralna uczta w ramach „Transformacji”

0

Piątkowy wieczór w Świdnicy najlepiej spędzić w towarzystwie najciekawszych teatrów alternatywnych. O 18:00 w Świdnickim Ośrodku Kultury startuje trzeci dzień „Transformacji”.

Forum Teatrów Niezależnych „Transformacje” organizowane jest w Świdnicy już po raz czternasty. To wydarzenie, w ramach którego na scenie prezentują się najciekawsze teatry z miasta i mniej znane, ale często nagradzane na innych imprezach zespoły z mniejszych miast w Polsce. Dziś wieczorem wystąpią trzy grupy.

Jako pierwszy na scenie pojawi się Teatr „Hesperyd” z Chełma, który zaprezentuje „Usuwanie Alejandry” w reżyserii Edwarda Gramonta – sztukę zainspirowaną utworami argentyńskiej poetki Alejandry Pizarnik. Joanna Baranowska i Barbara Elmanowska przygotowały „Krótki monolog z kotem w tle” – tragikomiczny monodram o rozpadzie świeżo rozpoczętego związku. Barbara Elmanowska za „Krótki monolog…” otrzymała I nagrodę w konkursie „sztuka teatralna”, realizowanym w ramach projektu Alchemia teatralna. Jako ostatni wystąpią aktorzy z Teatru „Terminus A Quo” z Nowej Soli, którzy przedstawią spektakl „Potwór” – sztukę opartą na tekście szwajcarskiej autorki współczesnej Emanuelle Delle Piane. Głównymi bohaterkami są siostry syjamskie, Marie i Line.

Start o 18:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, ul. Rynek 43. Wstęp wolny. Więcej o „Transformacjach” można przeczytać TU.

19 lutego XIV Forum Teatrów Niezależnych zakończy przygotowany przez polsko-czeską ekipę spektakl „Granica/Hranice”.

/opr. red./

Poprzedni artykułDwa miliony na termomodernizację szkoły
Następny artykułPiece ze Świdnicy znikną za 120 lat?