Strona główna Sport Piłka nożna Sparingowa porażka Polonii-Stali

Sparingowa porażka Polonii-Stali

0

Seniorzy Polonii-Stali Świdnica ulegli w meczu kontrolnym 0:2 ekipie Soły Oświęcim. Trzecioligowiec z grupy czwartej przebywa na obozie przygotowawczym w Nowej Rudzie i tam też odbył się sparing pomiędzy obiema drużynami.

000000000000000ogolnepilka

Soła Oświęcim to ósmy zespół III ligi grupy małopolsko-podkarpacko-lubelsko-świętokrzyskiej. W swoim dorobku zgromadzili 24 punkty, na które składa się 7 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek. – Zespół z Oświęcimia był zdecydowanie lepszy od nas, górował nad nami przede wszystkim kulturą gry. Widać było różnicę klas rozgrywkowych, w których oba zespoły występują. Takie mecze z lepszymi zespołami są dla nas jednak bardzo dobrą nauką na przyszłość – komentuje trener Tomasz Oleksy. W naszej drużynie z powodów zdrowotnych nie wystąpiło znów kilku podstawowych graczy. Na uwagę zasługuje obsada bramki, której strzegł Kacper Szczepaniuk (rocznik 2000, drużyna z Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych) i ze swojej roli wywiązywał się w Nowej Rudzie świetnie.

Soła Oświęcim – Polonia-Stal Świdnica 2:0 (1:0)

Skład: Szczepaniuk, Kozachenko, Salamon, Klemiński, Kot, Sowa, Łuszkiewicz, Borowy, Jagieła, Szczygieł, Myrta (Jędrasiewicz, Białas, Lechniuk, Gładysz, Somala)