Strona główna 0_Slider Rusza budowa nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego

Rusza budowa nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego

10

Rozpoczyna się realizacja budowy kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy, które wygrało ubiegłoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego. Jak informuje dyrektor szkoły Alicja Matysik, 9 lutego wykonawcy został przekazany plac budowy. Inwestycja będzie kosztowała 1,2 miliona złotych, zakończy się w sierpniu 2017 roku.

Długo czekaliśmy na ten moment i cieszymy się, że w końcu urzeczywistnią się nasze marzenia. Wygrana z listy ogólnomiejskiej nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie prawie dwóch tysięcy przyjaciół szkoły, osób, które zagłosowały na nasz projekt. Stworzenie boisk do piłki nożnej, ręcznej, koszykowej i siatkowej, boiska do tenisa ziemnego i badmintona, bieżni sportowej i skoczni, pozwoli nam zapewnić uczniom szkoły rozwijanie predyspozycji sportowych na najwyższym poziomie – cieszy się dyrektor Matysik. – Jednocześnie jestem przekonana, że nowoczesny teren sportowo – rekreacyjny będzie też w godzinach popołudniowych i wieczornych wykorzystywany przez mieszkańców Osiedla Młodych. Od lat organizujemy festyny, w których uczestniczą najmłodsi i starsi mieszkańcy okolic.

Jednocześnie, pomimo zawirowań związanych z wdrażaną reformą oświaty, nie mam wątpliwości, że nauczyciele, pracownicy i sam obiekt są wspaniale przygotowani do realizacji nowych zadań – dodaje szefowa placówki. Wśród atutów szkoły wymienia otwarty, ambitny, kompetentny zespół nauczycieli, życzliwych i otwartych pracowników administracji i obsługi oraz świetnie wyposażoną, zmodernizowaną bazę. Podkreśla, że szkoła jest placówką przyjazną uczniowi, pomocną rodzicom, w której uczeń zdobywa szeroką wiedzę, rozwija kompetencje społeczne, pasje, wrażliwość, tolerancję oraz opiera się na wartościach.

Dyrektor współpracuje z wieloma podmiotami z województwa dolnośląskiego, wykorzystując zasoby środowiska lokalnego, realizuje liczne projekty: „Cyfrowa Szkoła”, „Szkoła Współpracy. Rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły ”, „Młodzi Obywatele”, „Razem w pełni sprawni” projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego czy obchody „Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka” przy współpracy z Markiem Michalakiem RPD, spotkania ze znanymi olimpijczykami przy współpracy z PKOL.

Obecne Gimnazjum nr 2 docelowo będzie siedzibą Szkoły Podstawowej nr 315. Projekt uchwały Rady Miejskiej ws. nowej sieci oświatowej zakłada także, że do budynku przez około 3 lata będą uczęszczali również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Pierwsze decyzje w tej sprawie zapadną 17 lutego, ostateczny kształt sieci będzie zależał od opinii kuratora oświaty.

– Mam nadzieję, że dotychczasowy, ogromny wkład miasta i instytucji zewnętrznych w rozwój infrastruktury naszej szkoły nie będzie zaprzepaszczony, a nasza szkoła nie będzie stała pusta podczas, gdy w innych szkołach dzieci będą uczyć się w systemie dwuzmianowym – dodaje Alicja Matysik.

/opr. red./
Zdjęcia Gimnazjum nr 2