Strona główna 0_Slider Pracownik pomagał kraść mosiądz z zakładu

Pracownik pomagał kraść mosiądz z zakładu

0

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież 75 kilogramów mosiądzu o wartości 900 złotych z terenu zakładu produkcyjnego w Świebodzicach. Pierwszy z zatrzymanych to pracownik tej firmy, drugi był natomiast zatrudniony w podmiocie świadczącym dla zakładu usługi transportowe.

Wczoraj do Komisariatu Policji w Świebodzicach wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 75 kilogramów mosiądzu o wartości 900 złotych, z terenu tamtejszego zakładu produkcyjnego. Fakt bezinwazyjnego opróżnienia magazynu sugerował, iż raczej nie mógł tego zrobić nikt z zewnątrz.

Jeszcze tego samego dnia świebodziccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o udział w tym procederze. Jednym z nich okazał się 39-letni pracownik okradzionego zakładu, drugim natomiast 61-letni kierowca współpracującej z tym podmiotem firmy transportowej. Z ustaleń policjantów wynikało, iż obaj działali wspólnie i w porozumieniu, wykorzystując fakt, iż pierwszy miał dostęp do magazynu firmowego, a drugi samochodem dostawczym mógł wjeżdżać na teren zakładu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do popełnienia tego czynu. W toku dalszych czynności policjanci ze Świebodzic ujawnili i zabezpieczyli skradzione mienie, które przechowywane było na działce jednego z podejrzanych.

Obaj amatorzy cudzej własności za dokonanie powyższej kradzieży odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im kary 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy/